از بین بردن ویروس کرونا در 25 ثانیه

به گزارش پری بلاگ، معلوم شد که با دوز 5 مگاوول در هر سانتیمتر مربع، میزان شیوع ویروس کرونا طی شش ثانیه 99 درصد کاهش می یابد. درصورت تاثیر گذاری اشعه ماوراء بنفش به میزان 22 مگاوول در هر سانتی متر مربع، ویروس کرونا در عرض 25 ثانیه تقریباً به طور کامل از بین می رود.

از بین بردن ویروس کرونا در 25 ثانیه

دانشمندان آزمایشگاه ملی بیماری های عفونی آمریکا (NIEDL) در دانشگاه بوستون به همراه شرکت Signify، روش ریشه کن کردن عفونت ویروس کرونا طی 25 ثانیه را کشف کرده اند.

بر اساس این روش اشعه ماوراء بنفش لامپ های ویژه بطور موثری نوع جدید ویروس کرونا (SARS-CoV-2) را غیرفعال می کند. کارشناسان در طول آزمایش، مواد آلوده به ویروس را با دوز های مختلف پرتو های ماوراء ابنفش از لامپ ها پاکسازی کردند.

معلوم شد که با دوز 5 مگاوول در هر سانتیمتر مربع، میزان شیوع ویروس کرونا طی شش ثانیه 99 درصد کاهش می یابد. درصورت تاثیر گذاری اشعه ماوراء بنفش به میزان 22 مگاوول در هر سانتی متر مربع، ویروس کرونا در عرض 25 ثانیه تقریباً به طور کامل از بین می رود.

در اوایل ماه ژوئن دانشمندان آمریکایی و چینی هشدار دادند که ممکن است مبتلایان به ویروس کرونا پس از بهبودی، آنتی بادی برای مصونیت در مقابل این بیماری را نگه ندارند، زیرا در بعضی موارد آنتی بادی پس از بهبودی بیمار از بین می فرایند.

کارشناسان با مطالعه وضع ایمنی در کارمندان پزشکی شهر ووهان چین که به کانون شیوع کرونا تبدیل شد، به این نتیجه رسیدند که پزشکان در مراحل اولیه شیوع با بیماران تماس مستقیم داشتند.

معلوم شد که حداقل یک چهارم از 23 هزار پزشک مورد مطالعه می توانستند به کرونا مبتلا شونداما تنها 4 درصد آن ها آنتی بادی داشتند.

تعداد مبتلایان به کرونا در جهان تا 25 ژوئن از 9.4 میلیون نفر فراتر رفت. 482 هزار و 184 نفر از مبتلایان جان خود را از دست داده و 4.72 میلیون نفر از آن ها درمان شده اند.

منبع اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 75

به "از بین بردن ویروس کرونا در 25 ثانیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از بین بردن ویروس کرونا در 25 ثانیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید