انتقاد شدید دولت ترامپ از سازمان تجارت جهانی

به گزارش پری بلاگ، دولت ترامپ با انتقاد شدید از سازمان تجارت جهانی، عملکرد این سازمان را برای مهار شیوه های غیر منصفانه تجاری چین نادرست ارزیابی کرد.

انتقاد شدید دولت ترامپ از سازمان تجارت جهانی

به نقل از یورونیوز، سازمان تجارت جهانی در بیانیه ای گفته است که بر اساس مقررات این نهاد بین المللی، تعرفه های دولت آمریکا علیه کالاهای چینی غیرقانونی است.

این سازمان در بیانیه خود گفته آمریکا نتوانسته است علت وضع تعرفه علیه کالاهای چینی را توجیه کند.

رابرت لایتهایزر، نماینده تجاری آمریکا پس از اعلام نظر سازمان تجارت جهانی گفت که این سازمان، سندهایی که از سوی واشنگتن درخصوص سرقت مالکیت معنوی ارائه شده را رد نکرده است اما تصمیم اش نشان می دهد که برای اینگونه تخلفات راه حلی ندارد.

دولت دونالد ترامپ به دنبال اختلاف چین و آمریکا بر سر موضوعاتی چون مالکیت معنوی و انتقال فناوری، بیش از 400 میلیارد دلار تعرفه بر کالاهای چینی وضع کرد.

با این حال نماینده تجاری آمریکا گفت که گزارش منتشر شده نشان می دهد موضع دولت ترامپ در برابر سازمان تجارت جهانی درست بوده است چرا که این سازمان برای مهار روش های نادرست چین ناتوان است.

نماینده آمریکا همچنین گفت که این گزارش هیچ اثری بر فاز نخست توافق اقتصادی و تجاری میان چین و آمریکا نخواهد داشت.

بر اساس این قرار داد، صادرات آمریکا به چین افزایش پیدا می کند و در مقابل،آمریکا نیز از اعمال تعرفه های جدید روی کالاها و خدمات چین خودداری می کند. با این حال نماینده تجاری آمریکا معتقد است که کشورش اجازه دفاع از خود در برابر شیوه های ناعادلانه تجارت را دارد.

او در ادامه تأکید می کند که دولت ترامپ به چین اجازه نمی دهد تا از طریق سازمان تجارت جهانی از کارگران، کشاورزان و دامداران آمریکایی سوء استفاده کند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 211

به "انتقاد شدید دولت ترامپ از سازمان تجارت جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد شدید دولت ترامپ از سازمان تجارت جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید