ترکیه امارات را به حمایت از یگان های کرد سوریه متهم کرد

به گزارش پری بلاگ، خبرگزاری دولتی آناتولی ترکیه به نقل از چندین منبع آگاه گزارش داد، امارات متحده عربی تعداد زیادی از عوامل جاسوسی خود را برای آموزش نیروهای ی پ گ/پ ک ک در چند سال گذشته به سوریه اعزام نموده است.

ترکیه امارات را به حمایت از یگان های کرد سوریه متهم کرد

به گزارش ایسنا، براساس گزارش آناتولی، امارات پس از برگزاری مذاکرات محرمانه با این نیروها در سال 2017، افسران اطلاعاتی خود را سال بعد از آن یعنی 2018 به این منطقه فرستاد.

طبق این گزارش، آنها نیروهای کرد ی پ گ/پ ک ک را در حوزه جاسوسی، ضد جاسوسی، خرابکاری، اقدامات ترور، اطلاعات ارتباطی، امنیت اطلاعات و شبکه های ارتباطی آموزش داده اند. این آموزش ها در قامشلی، حسکه و دیرالزور در شمال شرقی سوریه ارائه شد.

براساس این گزارش، افسران اماراتی همچنین یک خط تماس مستقیم و محرمانه با این نیروها برقرار کردند. نام مستعار این عوامل در اختیار خبرگزاری آناتولی قرار گرفته است.

عاملی با اسم رمز عبداللطیف عبدالقادر همروش در کمپ هایی در قامشلی مستقر بود و برای یک سال آموزش های امنیت اطلاعات و اطلاعات ارتباطی - مخابراتی ارائه می کرد. محمد عبدالقادر الشهی، از دیگر عوامل امارات حملاتی را به نیابت از این نیروها در سوریه انجام می داد. احمد رشید محمد هم آموزش هایی در حوزه رمزنگاری و شبکه های ارتباطی ارائه می داد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 187

به "ترکیه امارات را به حمایت از یگان های کرد سوریه متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه امارات را به حمایت از یگان های کرد سوریه متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید