تظاهرات در لس آنجلس در پی کشته شدن جوانی سیاه پوست توسط پلیس

به گزارش پری بلاگ، به دنبال کشته شدن یک جوان سیاه پوست دیگر به دست پلیس آمریکا، معترضان با تجمع در یکی از محله های جنوبی لس آنجلس که در آنجا آن شهروند بعد از رویارویی خشونت بار کشته شده بود، خواستار توضیح مقام ها شدند.

تظاهرات در لس آنجلس در پی کشته شدن جوانی سیاه پوست توسط پلیس

به نقل از خبرگزاری فرانسه، براساس اعلام پلیس لس آنجلس، این مرد که جوانی 29 ساله با نام دیژان کیزی شناسایی شده، سوار بر دوچرخه در حال حرکت بود و ماموران او را به اتهام نقض قوانین متوقف کردند.

به گفته پلیس، او با پای پیاده فرار کرد و زمانی که افسران به او رسیدند، ضربه ای به صورت یکی از ماموران زد و وسایلی که به همراه داشت، انداخت. ماموران در داخل وسایل او یک سلاح نیمه اتوماتیک سیاه رنگ دیدند. به گفته پلیس، پس از آن یکی از ماموران اقدام به شلیک کرد. هنوز معین نیست که این شهروند چه قوانینی را نقض کرده بود.

اندکی پس از آن رویارویی مرگبار، بیش از 100 تن با تجمع در صحنه خواستار پاسخگویی مسوولان شدند. گروه دیگری از معترضان هم عصر سه شنبه در محل تیراندازی به دیژان کیزی تجمع کرده و به صورت مسالمت آمیز راهپیمایی کردند. خودروهای بسیاری هم آنها را تا نزدیکی اداره پلیس همراهی کردند و بالگردهایی به پرواز درآمده بودند.

برخی از معترضان بنری با نوشته جلوی پلیس های قاتل را بگیرید حمل می کردند.

این تیراندازی در شرایطی رخ می دهد که اعتراضات به خشونت پلیس و نژادپرستی در ماه های اخیر آمریکا را دچار بحران کرده است؛ بحرانی که جرقه آن با قتل جورج فلوید به دست پلیس مینیاپولیس روشن شد.

بن کرامپ، وکیل حقوق مدنی و کننده خانواده کیزی بیان نمود، این جوان 29 ساله بیش از 20 بار هدف شلیک گلوله قرار گرفته است و از شاهدان خواست تا برای ارائه اطلاعات با او تماس بگیرند.

کرامپ که همچنین وکیل خانواده جورج فلوید است، گفت: آنها می گویند که او دویده و بعد لباس ها و سلاحش را انداخته است. او آن را برنداشت اما ماموران بیش از 20 بار به او شلیک کردند و ساعت ها رهایش کردند.

یک زن که شاهد این تیراندازی مرگبار بود، به خبرگزاری فرانسه گفت وقتی ماموران تلاش داشتند تا کیزی را متوقف کنند، او فریاد می کشید که او را نکشید، او را نکشید.

این شاهد گفت: آنها تلاش داشتند تا وسایل او را بگیرند و بعد وقتی پیروز نشدند، او برگشت و فرار کرد و ماموران به دنبال او رفتند و او را گرفتند. او چرخید و بعد آنها به او شلیک کردند.

این شاهد عینی ندیده است که کیزی سلاح به دست گرفته باشد. او همچنین گفت که ماموران بعد از تیراندازی به او دستبند زدند. دیژان کیزی در صحنه تیراندازی جان داد.

بستگان کیزی به خبرنگاران گفتند که نژاد او عاملی در این تیراندازی بوده است. یکی از بستگان دیژان کیزی گفت: پلیس نژادهای دیگر را نمی کشد، ما را می کشد و این اصلا منطقی نیست. چرا ما؟ اینجا آسیایی و لاتین تبار هم هست اما آنها به اندازه ما کشته نمی شوند. فقط ما هستیم و ما از این وضع خسته شده ایم.

هفته گذشته هم پلیس کنوشا در ایالت ویسکانسین به مردی سیاه پوست به نام جیکوب بلیک مقابل سه فرزندش شلیک کرد و این تیراندازی مرگبار او را فلج کرد. به دنبال این تیراندازی، اعتراضاتی در چندین شهر به وقوع پیوست که با درگیری خشونت بار و کشته شدن دو تن همراه شد. دونالد ترامپ سه شنبه راهی کنوشا شد و به دفاع از نیروهای امنیتی پرداخت. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 24 مهر 1399 بروزرسانی: 24 مهر 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 184

به "تظاهرات در لس آنجلس در پی کشته شدن جوانی سیاه پوست توسط پلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات در لس آنجلس در پی کشته شدن جوانی سیاه پوست توسط پلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید