تونس، معین نامزد نخست وزیری محور رایزنی ها قیس سعید

به گزارش پری بلاگ، رئیس جمهور تونس برای انتخاب نخست وزیر جدید این کشور با جناح های سیاسی در مجلس به رایزنی پرداخت.

تونس، معین نامزد نخست وزیری محور رایزنی ها قیس سعید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه فرامنطقه ای العربی الجدید، به دنبال سلب رای اعتماد حزب النهضه از دولت تونس و استعفای این دولت، رئیس جمهور تونس با جناج های سیاسی مجلس قانونگذاری این کشور وارد مشورت و رایزنی شد تا فرد جدیدی را مامور تشکیل دولت کند.

طبق قانون اساسی تونس، قیس سعید تا اول شهریور ماه فرصت دارد فرد جدیدی را به عنوان نخست وزیر تونس به مجلس معرفی کند. او یک ماه فرصت دارد تا از مجلس قانونگذاری تونس رای اعتماد بگیرد.

چنانچه نخست وزیر جدید نتوانست از مجموع 217 نماینده مجلس رای اعتماد دست کم 109 نفر آنان را به دست آورد، قیس سعید می تواند مجلس قانونگذاری را منحل و انتخابات زودهنگام مجلسی برگزار کند.

رئیس جمهور تونس پنجشنبه گذشته با استعفای الیاس الفخفاخ موافقت کرد و دولت او هم اکنون به عنوان دولت پیشبرد امور شناخته می گردد.

حزب النهضه با 54 کرسی، جریان دموکراتیک 38 کرسی، حزب قلب تونس26 کرسی، ائتلاف الکرامه 19 کرسی، حزب قانون آزاد 16 کرسی ، جریان اصلاح 15 کرسی ، جریان ملی 11 کرسی و حزب زنده باد تونس 11 کرسی و جریان آینده با 9 کرسی، جناح های سیاسی در مجلس قانونگذاری تونس را تشکیل می دهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 115

به "تونس، معین نامزد نخست وزیری محور رایزنی ها قیس سعید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تونس، معین نامزد نخست وزیری محور رایزنی ها قیس سعید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید