خبرنگاران بستری 23 و فوت 2 کرونایی در استان اردبیل طی شبانه روز گذشته

به گزارش پری بلاگ، اردبیل - خبرنگاران - شرایط نسبتا پایدار کرونایی استان اردبیل با بستری 25 نفر و جان باختن 2 نفر در 24 ساعت گذشته تداوم یافت.

خبرنگاران بستری 23 و فوت 2 کرونایی در استان اردبیل طی شبانه روز گذشته

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اردبیل روز پنجشنبه گفت: با ترخیص 25 بیمار پس از کسب بهبودی، هم اکنون 179 بیمار مبتلا به کووید 19 در بیمارستان های استان بستری هستند که 45 نفر از آنها در بخش های ویژه تحت مراقبت قرار دارند.

وی اضافه کرد: با فوت 2 نفر از بیماران کووید 19 تعداد جان باختگان کرونا در استان به یک هزار و 396 نفر افزایش یافت.

وی بیان نمود: هم اکنون کل استان اردبیل در زمینه شیوع کرونا در شرایط آبی واقع شده است و هشت شهرستان بیله سوار، سرعین، اصلاندوز، کوثر، نیر، نمین، انگوت و گرمی در شرایط آبی (شرایطی بین سفید و زرد) و چهار شهرستان اردبیل، خلخال و مشگین شهر و پارس آباد در این استان در شرایط زرد قرار دارند.

او اظهارکرد: مردم برای کنترل کرونا باید احتیاط بیشتری نموده و با جدیت بالا، مقررات اعلام شده از جمله استفاده از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی حداقل 1.5 متری و نیز پرهیز از حضور در اجتماعات را رعایت نمایند.

به گزارش خبرنگاران، 2 ماه پیش تعداد فوتی های کووید.19 در استان اردبیل در رکودی کم سابقه به 22 نفر فوتی در یک شبانه روز رسیده بود ولی طی 2 ماه گذشته 6 بار فوتی های کرونا در این استان به صفر رسید.

بالاترین آمار مربوط به فوت بیماران مبتلا به کرونا در استان اردبیل در هشتم آذرماه با 22 فوتی، بالاترین آمار بستری روزانه مبتلایان کرونا در 25 آبان ماه با 113 نفر و نیز بالاترین رکورد بستری همزمان بیماران کرونا با 503 نفر در روز 2 آذرماه به ثبت رسیده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 12 فروردین 1400 بروزرسانی: 12 فروردین 1400 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 519

به "خبرنگاران بستری 23 و فوت 2 کرونایی در استان اردبیل طی شبانه روز گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بستری 23 و فوت 2 کرونایی در استان اردبیل طی شبانه روز گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید