خبرنگاران فراوری داخلی افزون بر رونق مالی اثرات تحریم را از بین می برد

به گزارش پری بلاگ، کرج - خبرنگاران - نماینده مردم شهرستان های ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شعار فراوری، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها گفت : فراوری داخلی افزون بر رونق مالی ، اشتغالزایی و تامین نیازها، اثرات تحریم دشمنان را از بین خواهد برد.

خبرنگاران فراوری داخلی افزون بر رونق مالی اثرات تحریم را از بین می برد

علی حدادی روز شنبه درگفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه اعلام شعار سال در سال های اخیر بر مبنای فراوری از سوی رهبر معظم انقلاب نشان از پیشران بودن موضوع اقتصاد دارد، اظهارداشت: نزدیک به یک دهه است که رهبر معظم انقلاب اسلامی محور شعار سال را شرایط عمومی کشور و مساله اقتصاد انتخاب می نمایند.

وی بیان داشت: موضوع فراوری داخلی و رفع موانع فراوری در سه تا چهار سال اخیر که فشار حداکثری، تحریم های آمریکا و دیگر کشورهای استکباری بر ایران وارد شد، اهمیت فراوری داخلی و قطع وابستگی به نفت را نشان داده و سبب روی آوردن بیشتر به فراوری داخلی شده است.

وی با بیان اینکه با ریل گذاری صحیح و بهتر بتوان امور را به نحو مطلوبتر پیش برد و به فراوری داخل اهمیت بیشتری داد،اعلام کرد: با کوشش برای تحقق شعار سال جاری می توان با آزادی و قدرت بیشتری به توسعه همه جانبه کشور یاری کرد و به این مهم دست یافت.

حدادی یادآورشد: رهبر معظم انقلاب اسلامی سال 1400 را فراوری؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها نام گذاری و تاکید نمودند: شعار انقلابی جهش فراوری سال جاری باید با حمایت همه جانبه و رفع موانع به طور کامل محقق گردد.

وی توضیح داد: موانع و مسائل بر سر راه فراوری محصول داخلی در سال 1400 با همکاری قوای مجریه، مقننه و قضاییه مرتفع و محقق می گردد.

نماینده مردم شهرستان های ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: بخشی از این مسائل و دست اندازهای این بخش با کمتر شدن کاغذ بازی ها بین ادارات دولتی و همچنین با همراهی سایر نهادها قابل رفع شدن است.

وی با اشاره به اینکه زمانی که یک سرمایه گذار تشویق و حمایت گردد طبیعی است که ثمره آن اشتغال و کارآفرینی مناسب خواهد بود و رونق و جهش فراوری را نیز به دنبال خواهد داشت، گفت: توجه به کسب و کارهای خانگی و کوچک همچنان می تواند راهگشا باشد و زمینه کار و فراوری مقرون به صرفه و زودبازده در بسیاری از نقاط کشورمان را فراهم کند.

حدادی مطرح کرد: دراستان البرز نیز ظرفیت های خوبی درحوزه مالی وجود دارد که باید تسهیل در ارایه جواز برای جوانان در راه اندازی بسترهای فراوری آن را تقویت کرد.

وی تاکید نمود: دربحث ناحیه صنعتی روستایی نیز اقدامات منسجمی باید صورت گیرد.

استان البرز دارای سه هزار و 500 واحد فراوریی و صنعتی عظیم، متوسط و کوچک است که بخش قابل توجهی از فراوریات این صنایع صادراتی است.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 فروردین 1400 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 544

به "خبرنگاران فراوری داخلی افزون بر رونق مالی اثرات تحریم را از بین می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فراوری داخلی افزون بر رونق مالی اثرات تحریم را از بین می برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید