خبرنگاران فرایند ابتلا به ویروس کرونا در لرستان افزایشی است

به گزارش پری بلاگ، خرم آباد - خبرنگاران - استاندار لرستان گفت: فرایند ابتلا به کرونا در استان افزایشی است و در صورت تداوم این امر احتمال بحرانی شدن شرایط وجود دارد.

خبرنگاران فرایند ابتلا به ویروس کرونا در لرستان افزایشی است

سید موسی خادمی عصر آدینه در جلسه با مسوولان دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به شرایط نامناسب لرستان از نظر شیوع ویروس کرونا اضافه کرد: متاسفانه شرایط استان مطلوب نیست و فرایند ابتلا و شیوع کووید 19 رو به افزایش است.

وی با اشاره به پیش بینی متخصصان دانشگاه علوم پزشکی مبنی بر اینکه در روزهای آینده احتمال شرایط بحرانی وجود دارد، گفت: هم اکنون لرستان در شرایط کاملا هشدار قرار گرفته است و ضروری است بیماران، افراد سالم و همه دستگاه های اجرایی این شرایط را مورد توجه قرار داده و جوانب بهداشتی را رعایت نمایند.

وی با تاکید بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی اعلام کرد: اگه این شرایط ادامه پیدا کند این احتمال وجود دارد که ظرفیت بیمارستان ها تکمیل شده و مسائل بیشتری به وجود بیاید بنابراین از همه مردم درخواست می گردد با رعایت بهداشت فردی و موارد بهداشتی از ازدحام و تجمع خودداری نمایند.

احتمال افزایش مرگ و میر با تداوم شرایط قرمز کرونا

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز گفت: شرایط استان از نظر کرونا به مرحله قرمز و هشدار رسیده و چنانچه این فرایند ادامه داشته باشد در روزهای آینده تعداد مرگ و میر افزایش خواهد یافت.

محمدرضا نیکبخت اضافه کرد: آمار ابتلا در استان بالا است و به طور تقریبی روزانه 200 شهفرایند لرستانی به کروننا مبتلا می شوند.

وی گفت: از مردم تقاضا می گردد پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را برای گروه های مختلف از جمله افراد پرخطر و دارای بیماری زمینه ای عایت نمایند.

وی ادامه داد: باید به طور جدی از ارتباط نزدیک با سالمندان، بیماران دیابتی، زمینه ای، نقص ایمنی، مزمن کلیوی و ریوی و مادران باردار خودداری نموده و قرنطینه را جدی گرفت در غیراینصورت مرگ این افراد را رقم زده ایم.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 52

به "خبرنگاران فرایند ابتلا به ویروس کرونا در لرستان افزایشی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرایند ابتلا به ویروس کرونا در لرستان افزایشی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید