خبرنگاران معاون وزیر: تلفات شبکه برق کشور برای نخستین بار تک رقمی شد

به گزارش پری بلاگ، بندرعباس - خبرنگاران - معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: با تلاش کارکنان شرکت های توزیع نیروی برق، تلفات شبکه برای نخستین بار در کشور تک رقمی شد و به زیر 10 درصد کاهش یافت.

خبرنگاران معاون وزیر: تلفات شبکه برق کشور برای نخستین بار تک رقمی شد

همایون حائری روز شنبه در آیین تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان گفت: در سال گذشته این میزان به 9.8 درصد کاهش یافت که با توجه با شرایط اقتصادی گام مهمی در افزایش بهره وری شبکه بود.

وی ادامه داد: سال گذشته با مدیریت صحیح مصرف برق در کشور، پیک بار شبکه 3 هزارو 800 مگاوات کاهش یافت که این میزان کاهش معادل صرفه جویی در احداث یک نیروگاه پنج هزار و 200 مگاواتی بود، هدف از مدیریت مصرف علاوه برق حفظ پایداری شبکه، افزایش رفاه مردم و توسعه اجتماعی است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر 360 هزار کیلومتر شبکه فشار ضعیف در کشور وجود دارد که 120 هزار کیلومتر آن تبدیل به شبکه کابلی خودنگهدار شده که علاوه بر کاهش تلفات انرژی در زیباسازی مبلمان شهری تاثیر بسزایی دارد.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اشاره به شرایط اقلیمی هرمزگان گفت: این استان به خاطر قرار دریافت بیشتر مناطق آن در نوار ساحلی دارای آب و هوایی شرجی با رطوبت بسیار بالاست که اجرای شبکه خودنگهدار توانسته ضریب اطمینان شبکه را به طور قابل ملاحظه ای افزایش دهد.

در سرانجام این آیین هاجر عبدی به عنوان مدیرعامل توزیع برق هرمزگان معرفی و از تلاش های محمد ذاکری مدیرعامل سابق و علیرضا رنجبر سرپرست این شرکت قدردانی شد.

هاجر عبدی نخستین بانوی صنعت برق کشور است که از سوی مدیرعامل شرکت توانیر به این سمت منصوب شده است.

وی تا پیش از این مسوولیت معاونت منابع انسانی شرکت برق منطقه ای هرمزگان را برعهده داشت.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 112

به "خبرنگاران معاون وزیر: تلفات شبکه برق کشور برای نخستین بار تک رقمی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران معاون وزیر: تلفات شبکه برق کشور برای نخستین بار تک رقمی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید