رئیس جمهور آرژانتین: مکزیکی ها سرخپوست هستند و برزیلی ها از جنگل!

به گزارش پری بلاگ، خبرنگاران : رئیس جمهوری آرژانتین در ملاقات با نخست وزیر اسپانیا که قصد داشت روابط این کشور آمریکای جنوبی با اروپا را عظیم جلوه دهد، با بیان اظهاراتی جنجالی، توفان توییتری و یک بحث نژاد منطقه ای به راه انداخت.

رئیس جمهور آرژانتین: مکزیکی ها سرخپوست هستند و برزیلی ها از جنگل!

با تور ارزان برزیل از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

به گزارش به نقل از ایسنا، آلبرتو فرناندز با اشاره به بسیاری از مهاجران اروپایی کشورش گفت: مکزیکی ها سرخپوست هستند! برزیلی ها از جنگل، اما ما آرژانتینی ها با کشتی از اروپا!.

بنابر گزارش رویترز، رئیس جمهوری آرژانتین بعدا بابت سخنان توهین آمیزش عذرخواهی نموده و گفت تنوع کشورش امری است که مایه افتخار است.

به نظر می رسد فرناندز عبارتی از یک آهنگ لیتو نبیا، موسیقیدان محلی استفاده نموده باشد که قبلا هم بارها او را مورد ستایش قرار داده بود. این اظهارات یک واکنش مجازی در رسانه های اجتماعی به راه انداخت و بسیاری، از فرناندز بابت عدم حساسیت نژادی انتقاد کردند.

فرناندز در پیامی توییتری نوشت: قصدم این نبود که به کسی توهین کنم، به هیچ وجه، از هر کسی که احساس آزردگی خاطر یا دیده نشدن کرد، عذرخواهی می کنم.

رسانه های برزیلی روز چهارشنبه سخنان فرناندز را منعکس نموده و بسیاری در رسانه های اجتماعی به شوخی گفتند که ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری راستگرای برزیل مسرور می گردد از رهبر چپگرای آرژانتین انتقام بگیرد.

به دنبال آن، بولسونارو یک پست توییتری حاوی عکسی از خودش با یک کلاه بومی منتشر کرد که در جمع گروهی از مردمان بومی لبخند به لب می زد. او تنها کلمه جنگل را با حروف عظیم در این توییت نوشته و عکس پرچم برزیل را گذاشته بود.

ادواردو بولسونارو، عضو کنگره و پسر رئیس جمهوری برزیل، این اظهارات را نژادپرستانه دانست و به شرایط مالی نابسامان آرژانتین و رکود آن از سال 2018 تاخت. او در توییتر نوشت: من میگویم آن کشتی که در حال غرق شدن است، آرژانتین است.

کاربران یوتیوب هم در زیر ویدیو این سخنرانی خشم خودشان را ابراز کردند. یک کاربر نوشت: دوستان مکزیکی و برزیلی، من به جای تمام آرژانتینی ها احساس خجالت می کنم و از شما معذرت میخواهم. میدانید که ما چقدر شما و کشورهایتان و رسوم شما را دوست داریم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 16 تیر 1400 بروزرسانی: 16 تیر 1400 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 684

به "رئیس جمهور آرژانتین: مکزیکی ها سرخپوست هستند و برزیلی ها از جنگل!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور آرژانتین: مکزیکی ها سرخپوست هستند و برزیلی ها از جنگل!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید