روسیه: تمایلی به پذیرش معاهده منع تسلیحات هسته ای نداریم

به گزارش پری بلاگ، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اظهار کرد، این کشور تمایلی به امضا و تصویب معاهده منع تسلیحات هسته ای با توجه به اینکه این سند دربر دارنده ریسک هایی برای مساله عدم اشاعه تسلیحات هسته ای است، ندارد.

روسیه: تمایلی به پذیرش معاهده منع تسلیحات هسته ای نداریم

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در نشستی در مسکو توضیح داد: ما از این سند حمایت نکرده و آن را امضا یا تصویب نمی کنیم. این برای روسیه الزام آور نخواهد بود. ما اعتقاد نداریم که این معاهده باعث ایجاد هیچ استاندارد یا هنجاری شده و یا به رشد قوانین بین المللی رایج کمکی کند.

او در ادامه این سند را با توجه به این که بدون مشارکت قدرتهای هسته ای تهیه شده مبهم خواند.

زاخارووا خاطر نشان کرد، روسیه هیچ شکاف قانونی در زمینه خلع سلاح هسته ای نمی بیند و این سند بدون در نظر دریافت اصول اساسی زیربنای معاهده عدم اشاعه تسلیحات هسته ای تهیه شده و توافقات درباره یک چنین مساله پیچیده ای می توانند تنها در نتیجه اتفاق نظر همه طرفهای مربوطه حاصل شوند.

زاخارووا بیان داشت، مسکو چارچوب مفهومی فرآیند مذاکرات را که بافت راهبردی را نادیده گرفته غیرقابل قبول می داند.

او گفت: ما تهیه یک معاهده ممنوعیت تسلیحات هسته ای و حمایت از آن را یک اشتباه در نظر می گیریم. ما نمی دانیم این سند چطور می تواند کمکی عملی به فرآیند محدود کردن و کاهش دادن تسلیحات هسته ای کند. به عبارت دیگر چیزی که برای ما واضح است این است که این معاهده تحریم به اختلافات بیشتر و انزجار بین کشورها می نماید. این معاهده می تواند موجب وارد شدن آسیبهای غیرقابل جبران به معاهده عدم اشاعه تسلیحات هسته ای و نظام عدم اشاعه هسته ای که به وسیله آن ایجاد شده، گردد.

وی اضافه نمود، روسیه حاضر است که مشارکت عملی چشمگیری در زمینه آزاد کردن دنیا از تهدید ایجاد شده ازسوی سلاحهای هسته ای به عمل آورد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 276

به "روسیه: تمایلی به پذیرش معاهده منع تسلیحات هسته ای نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: تمایلی به پذیرش معاهده منع تسلیحات هسته ای نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید