سفارت ایران در افغانستان: بقای جمهوریت افغانستان در سفر هیئت ایرانی مورد تاکید قرار گرفت

به گزارش پری بلاگ، سفارت ایران در افغانستان در بیانیه ای درخصوص سفر هیئت ایرانی به کابل تاکید کرد: بقای جمهوریت و دستاورد های مندرج در قانون اساسی در سفر هیئت ایرانی مورد تاکید قرار گرفت.

سفارت ایران در افغانستان: بقای جمهوریت افغانستان در سفر هیئت ایرانی مورد تاکید قرار گرفت

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سفارت جمهوری اسلامی ایران در افغانستان در بیانیه ای درخصوص سفر هیئت ایرانی به کابل تاکید کرد: بقای جمهوریت و دستاورد های مندرج در قانون اساسی در سفر هیات ایرانی مورد تاکید قرار گرفت.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

سیاست اصولی ایران در قبال افغانستان بر حمایت از دستاورد های دو دهه اخیر این کشور قرار داشته و بر همین اساس جمهوری اسلامی ایران از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در افغانستان قویاً پشتیبانی و پس از برگزاری انتخابات در جهت حل اختلافات پیش آمده میان رقبای سیاسی و ایجاد تفاهم میان آن ها، بیشترین تلاش را به عمل آورد.

در مقطع مهم کنونی که موضوع شکل گیری چارچوب مذاکرات بین الافغانی با هدف دستیابی به صلح پایدار در افغانستان در جریان است، هیئت جمهوری اسلامی ایران در راستای پیگیری همان سیاست اصولی یعنی بقای ساختار جمهوریت و قانون اساسی به منظور رایزنی با مقامات ارشد ازجمله رئیس جمهور، رئیس شورای مصالحه، رئیس جمهور پیشین، سرپرست وزارت امور خارجه، مشاور امنیت ملی و نیز برخی دیگر از شخصیت های سیاسی مطرح جمهوری اسلامی افغانستان، به کابل سفر کرد.

خاطرنشان می سازد که در همه این دیدارها، بر ضرورت وحدت کلمه نیرو های سیاسی افغانستان برای حراست از این دستاورد ها و به ویژه حفظ حقوق اساسی اقوام این کشور و همزیستی موثر و مسالمت آمیز میان آنان در آینده تاکید شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 192

به "سفارت ایران در افغانستان: بقای جمهوریت افغانستان در سفر هیئت ایرانی مورد تاکید قرار گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفارت ایران در افغانستان: بقای جمهوریت افغانستان در سفر هیئت ایرانی مورد تاکید قرار گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید