سیاست وزارت صنعت، تصمیم سازی با مشارکت بخش خصوصی، دولت و مجلس است

به گزارش پری بلاگ، علیرضا رزم حسینی در دیدار با تولیدکنندگان و اعضای انجمن سیمان، اظهار کرد: سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه های مأموریتی خود مشارکت در تصمیم سازی و تصمیم گیری با بخش خصوصی، دولت و مجلس شورای اسلامی است.

سیاست وزارت صنعت، تصمیم سازی با مشارکت بخش خصوصی، دولت و مجلس است

او شرح داد: به همین دلیل در هرگونه تصمیم گیری، کنندگان تشکل ها و انجمن های بخش خصوصی، کمیسیون های اقتصادی و صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و دولت اعلام نظر و مشارکت خواهند داشت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اعلام اینکه با هرگونه قیمت گذاری دستوری مخالف هستم، خاطرنشان کرد: دولت نیز در این راستا با ما هم عقیده است و در تحقق این موضوع کمک می کند و انتظار داریم که بخش خصوصی نیز برای این موضوع مهم پای کار بیاید.

رزم حسینی با اعلام اینکه به دنبال حذف واسطه ها و دلالان هستیم، گفت: دلالان و واسطه ها میان تولید کننده و مصرف کننده قرار می گیرند و سبب افزایش قیمت کالاهای مهم (مانند سیمان) در بازار می شوند که دستگاه های نظارتی در این حوزه باید به کمک تولید بیایند.

او حمایت از تولیدکنندگان را سبب افزایش تولید و صادرات، ارتقای شاخص های اشتغال و به دنبال آن افزایش امید و امنیت اجتماعی می شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر نقش مهم رسانه ها در کنترل بازار، از آنها خواست که در شرایط حساس کنونی برای ایجاد آرامش در بازار و حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده گام بردارند.

او همچنین با تاکید بر اهمیت انجمن ها و تشکل ها، خاطرنشان کرد: خود انجمن تولیدکنندگان با وحدت نظر در هر رشته ای (از جمله سیمان) باید در جهت قیمت گذاری، کنترل قیمت ها، نظارت بر بازار و حذف رانت خواران با ایجاد مکانیزم لازم، حرکت کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه شرح داد: معتقدم که به عنوان بخش دولتی باید به دنبال سیاست گذاری، تسهیل شرایط برای تولید و جذب سرمایه گذار و این گونه کارهای حاکمیتی باشیم و دیگر کارها از قبیل قیمت گذاری، کنترل و نظارت بر بازار را به همین تشکل ها، انجمن ها و بخش خصوصی توانمند مانند دیگر کشورهای توسعه یافته واگذار کنیم.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 482

به "سیاست وزارت صنعت، تصمیم سازی با مشارکت بخش خصوصی، دولت و مجلس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاست وزارت صنعت، تصمیم سازی با مشارکت بخش خصوصی، دولت و مجلس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید