آغاز درگیری ریه در کرونای هندی کمتر از 24 ساعت و بدون علائم تنفسی است

به گزارش پری بلاگ، تهران (پانا)- به گفته رئیس بخش عفونی بیمارستان امام رضا(ع) مشهد آغاز درگیری ریه در کرونای هندی ، اکثرا بدون علائم تنفسی و سرفه است و تنها نشانه، بروز علائم عمومی در بیمار است و تنها در هنگام پیشرفته شدن بیماری علائم تنفسی بروز پیدا می نماید.

آغاز درگیری ریه در کرونای هندی کمتر از 24 ساعت و بدون علائم تنفسی است

به گزارش ایسنا، رزیتا خداشاهی در مورد کرونای هندی اظهار کرد: انواع جهش یافته ویروس کرونا در تمام دنیا در حال گسترش است و تا مادامی که واکسیناسیون تمام افراد جامعه، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده ازماسک و... اجرا نشود، همچنان درگیر انواع ویروس های جهش یافته خواهیم بود.

وی اضافه نمود: سوش هندی ترکیبی از چند موتاسیون از ویروس های جهش یافته قبلی است که سرایت آن 50 درصد و مرگ و میر آن 60 درصد بیشتر از ویروس های قبلی است.

خداشاهی ادامه داد: تفاوت عمده کرونای جهش یافته هندی در این است که علائم بیماری بسیار سریع تر به سمت پیشرفت می رود. آغاز درگیری ریه در این نوع ویروس، اکثرا بدون علائم تنفسی و سرفه خواهد بود و تنها نشانه، بروز علائم عمومی در بیمار است و تنها در هنگام پیشرفته شدن بیماری علائم تنفسی بروز پیدا می نماید.

رئیس بخش عفونی بیمارستان امام رضا(ع) مشهد تاکید نمود: مردم باید به این نکته توجه زیادی داشته باشند که در این نوع ویروس آغاز درگیری ریه درکمتر از 24 ساعت از مواجهه و همزمان با علائم اولیه است و سرعت پیشرفت بیماری بسیار زیاد است. افراد در صورت طولانی شدن علائم عمومی سریعا به پزشک مراجعه نمایند.

وی خاطر نشان کرد: مردم باید بیش از پیش پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند و از دورهمی ها و مجالس به شدت پرهیز نمایند و در صورت لزوم و ضرورت از منزل خارج شوند، تا کمتر درمعرض نوع جهش یافته ویروس ونوع شدید بیماری، قرار گیرند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 606

به "آغاز درگیری ریه در کرونای هندی کمتر از 24 ساعت و بدون علائم تنفسی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز درگیری ریه در کرونای هندی کمتر از 24 ساعت و بدون علائم تنفسی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید