شوک نخست کرونا چند نفر را بیکار کرد؟

به گزارش پری بلاگ، خبرنگاران : سخنگوی دولت گفت: در شوک نخست کرونا، یک میلیون و 300 هزار شغل در معرض تهدید قرار گرفت و در پی آن یک میلیون و 500 هزار نفر از کار بیکار شدند.

شوک نخست کرونا چند نفر را بیکار کرد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، علی ربیعی طی سخنانی در سفر به شهرستان تنکابن، با بیان اینکه در جنگ اقتصادیِ دشمن، دولت از عزت و هویت ایران دفاع می کند، اظهار کرد: دشمنان تلاش دارند با توطئه های گوناگون روحیه تلاش و امیدواری را در جامعه کاهش دهند، اما برای کاستن از مسائل باید نسبت به آینده امیدوار بود و با تلاش زیاد در جهت رفع کمبودها و کاستی ها گام برداشت.

وی افزود: برخی افراد در داخل کشور به خاطر برخی مقاصد سیاسی همسو با دشمن شده اند و بر طبل ناامیدی می کوبند و اعلام می کنند که دولت از شرایط سخت زندگی مردم بی خبر است؛ در حالی که دولت رنج و سختی مردم را در شرایط فعلی اقتصادی کاملا درک می کند و نسبت به آن آگاه است.

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه ما در این سال ها تلاش های زیادی انجام داده ایم و پروژه های زیادی را به بهره برداری رسانده ایم، گفت: بزرگترین رنج جامعه امروز ایران، پولدار شدن بدون زحمتِ برخی افراد است که بدون آنکه نانی سر سفره مردم بگذارند برای خود ثروت اندوزی کرده اند.

ربیعی یادآور شد: باید از کارآفرینانی که در این شرایط سخت فعال هستند و در برابر مسائل ایستادگی می کنند، بیش از پیش قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه دولت 21 هزار میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال پیش بینی کرد، گفت: در شوک نخست کرونا، دست کم یک میلیون و 600 هزار شغل دچار آسیب شد و یک میلیون و 300 هزار شغل در معرض تهدید قرار گرفت و در پی آن یک میلیون و 500 هزار نفر هم از کار بیکار شدند.

سخنگوی دولت در پایان اظهار کرد: هم اکنون دست کم یک میلیون و 200 هزار نفر تحت پوشش بیمه بیکاری قرار گرفته اند و به محض تغییر شرایط کرونا از حالت قرمز به عادی و گشایش های اقتصادی، این تعداد نیرو آمادگی دارند به محل کارشان بازگردند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 17 آبان 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 232

به "شوک نخست کرونا چند نفر را بیکار کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شوک نخست کرونا چند نفر را بیکار کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید