نتایج ناامید کننده یک نظرسنجی درباره انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا

به گزارش پری بلاگ، خبرنگاران- بر اساس داده های یک نظرسنجی که اخیرا توسط شبکه ان بی سی نیوز آمریکا انجام گرفته، اغلب آمریکایی ها بر این باورند که انتخابات ریاست جمهوری 2020 در کشورشان، به شیوه ای عادلانه و مناسب برگزار نخواهد شد. این مساله در شرایطی اتفاق می افتد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی آمریکا نسبت به بروز تقلب در صورت برگزاری انتخابات به وسیله ایمیل و یا توسط سرویس پستی آمریکا به شدت هشدار داده و دموکرات ها نیز نسبت به دخالت روس ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به نغع ترامپ، هشدار داده اند.

نتایج ناامید کننده یک نظرسنجی درباره انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا

یافته های کلید نظرسنجی مذکور به قرار زیر هستند:

  • 55 درصد از آمریکایی ها اعلام نموده اند که چندان نسبت به برگزاری عادلانه و درستِ انتخابات ریاست جمهوری 2020 در کشورشان، امیدی ندارند. در این میان، 65 درصد از جمهوریخواهان، 56 درصد از مستقل ها، و 46 درصد از دموکرات ها، بر این باور بوده اند.
  • 55 درصد از مشارکت نمایندگان در نظرسنجی ان بی سی نیز گفته اند که در انتخابات ماه نوامبر، به صورت ایمیلی و یا به وسیله سیستم پستی آمریکا رای خود را خواهند داد. این افراد به طور خاص از رای دهی به وسیله ایمیل و همچنین از ایجاد تغییر در سیستم انتخاباتی آمریکا که به تمامی رای دهندگان اجازه دهد تا رای خود را به صورت ایمیلی بدهند، حمایت نموده اند.
  • شیوه رای دهی ایمیلی و به وسیله سیستم پستی آمریکا، شیوه ای محبوب در میان دموکرات ها بوده است. 86 درصد از دموکرات ها قویا از تغییر قانون انتخابات آمریکا و رای دهی به وسیله ایمیل حمایت نموده اند (64 درصد به شدت از این قضیه حمایت نموده اند). 79 درصد از دموکرات ها و طرفدارهایشان نیز تاکید داشته اند که به احتمال زیاد در جریان انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا، به صورت ایمیلی در انتخابات شرکت خواهند کرد.
  • مخالفت ترامپ با رای دهی به وسیله ایمیل، در میان جمهوریخواهان نیز قابل مشاهده است. به طور خاص، 76 درصد از جمهوریخواهان و هواداران آن ها با رای دهی به وسیله ایمیل مخالفت نموده اند (62 درصد قویا با این مساله مخالفت نموده اند). 33 درصد از آن ها نیز اعلام نموده اند که احتمالا به صورت ایمیلی در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا، شرکت خواهند نموده اند.
  • ترامپ به غلط مدعی شده که برگزاری ایمیلی انتخابات آمریکا می تواند به تقلب گسترده انتخاباتی منجر گردد. این در حالی است که وقوع یکچنین پدیده ای در واقعیت، آن هم در آمریکا، تا حدی زیادی ضعیف و نادر است. در این راستا، ترامپ و کمیته ملی جمهوریخواهان، یک کوشش حقوقی را با صرف هزینه 20 میلیون دلار شروع نموده اند تا از برگزاری ایمیلی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا جلوگیری نمایند. در این چهارچوب، حتی گزارش شده که تیم ترامپ، ظرفیت فرمان های اجرایی ریاست جمهوری آمریکا جهت پیشبرد این دستور کار را نیز آنالیز می نمایند.
  • دموکرات ها و مقام های اطلاعاتی آمریکا اخیرا به شدت هشدار داده اند که محتمل است روسیه به نفع ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا مداخله کند. از سویی، دموکرات ها همچنین نسبت به این مساله هشدار داده اند که ترامپ و دولت وی، عمیقا در حال تضعیف سرویس خدمات پستی آمریکا هستند تا بتوانند دستور کار خود مبنی بر برگزار نشدن انتخابات به صورت پستی و ایمیلی به پیش ببرند.

یک عدد قابل توجه در خصوص انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا

75 درصد: این رقم اشاره به تعداد آمریکایی هایی دارد که از صلاحیت لازم و کافی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برخوردار هستند. این رقم، در کل تاریخ آمریکا رقم بی سابقه ای است. بر اساس تحلیلی که اخیرا نیویورک تایمز در این رابطه منتشر نموده، در صورت فراهم ساختن مناسب امکانات انتخاباتی در آمریکا (و فراگیر بودن آن ها در این کشور) برای واجدان صلاحیت رای دهی در انتخابات این کشور، حدودا 80 میلیون رای در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اخذ خواهد شد. این میزان رای در صورتی که محقق گردد، تقریبا دو برابر میزان آرایی است که در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا، اخذ شده بود.

بعضی گزاره های جالب در خصوص شرایط سیاسی و انتخاباتی آمریکا

یافته های نظرسنجی شبکه ان بی سی، تا حد زیادی با یافته های دیگر نظرسنجی هایی که در خصوص انتخابات آمریکا برگزار شده اند، هماهنگ است. بر این اساس، مخالفت ترامپ و جمهوریخواهان آمریکایی با برگزاری ایمیلی و پستی انتخابات آمریکا، دیدگاه اکثریت مردم این کشور نیست.

در این چهارچوب، بر اساس یافته های یک نظرسنجی که در هفته گذشته توسط نشریه پولیتیکو اجرا شده، حمایت از برگزاری ایمیلی و پستی انتخابات آمریکا در میان جمهوریخواهان آمریکایی، در فاصله ماه های آپریل تا آگوست امسال میلادی، حدودا 11 درصد کاهش یافته است. در این راستا، 57 درصد از جمهوریخواهان بر این باورند که برگزاری پستی انتخابات آمریکا بایستی محدود گردد، زیرا این مساله امنیت انتخابات را تا حد زیادی کاهش خواهد داد. با این حال، مقام های حزب جمهوریخواه آمریکا بر این باورند که تاکید مکرر ترامپ بر برگزاری ایمیلی و پستی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می تواند آثار و تبعات منفی ناخواسته ای را از خود برجا گذارد و مانع از رای دهیِ موثر حامیان ترامپ در جریان انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا گردد. از سویی، در مدت اخیر، شماری از فرمانداران جمهوریخواه در آمریکا و همچنین مقام هایی از دیگر ایالات این کشور، از برگزاری انتخابات ایمیلی و پستی برخلاف موضع گیری رسمی ترامپ، حمایت نموده اند. آن ها تاکید نموده اند که شرایط در ایالت های آن ها جهت برگزاری پستی انتخابات، کاملا فراهم است.

حتی خودِ ترامپ نیز اخیرا بر خلاف ادعا های خود در زمینه احتمال تقلب در انتخابات آمریکا در صورت برگزاری پستی و ایمیلی آن، موضع گیری نموده است. وی در چهار آگوست (ماه جاری میلادی) مدعی شد که اعتماد کامل به برگزاری پستی و ایمیلی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ایالت فلوریدا دارد. وی مدعی شده که این ایالت به دلیل موقعیت سنتی خود در حمایت از جمهوریخواهان، وضعیتی متفاوت با دیگر ایالت های آمریکایی دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 158

به "نتایج ناامید کننده یک نظرسنجی درباره انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج ناامید کننده یک نظرسنجی درباره انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید