وزیر دفاع ترکیه: امارات از گروههای تروریستی ضد ترکیه حمایت می نماید

به گزارش پری بلاگ، وزیر دفاع ترکیه به اقدامات امارات علیه این کشور هشدار داد و تاکید نمود که ابوظبی در لیبی و سوریه اقدامات زیانباری انجام داد که ما در زمان و مکان مناسب آن را بازخواست خواهیم کرد.

وزیر دفاع ترکیه: امارات از گروههای تروریستی ضد ترکیه حمایت می نماید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه در مصاحبه با شبکه خبری الجزیره قطر گفت، عدم توقف حمایت عربستان، امارات، مصر، فرانسه و روسیه از حفتر به عنوان یک کودتاگر در لیبی، موجب خواهد شد این کشور روی ثبات را نبیند.

وی گفت: این کشورها باید از تحقق اهداف حفتر جلوگیری نموده و مشکل سرت و الجفره را حل و فصل نمایند.

وزیر دفاع ترکیه به دخالت های مصر در امور لیبی هم اشاره ای کرد و گفت: به مصر توصیه می کنم از اظهاراتی که به نفع صلح در لیبی نیست و آتش جنگ را شعله ور می سازد، دوری کند.

وی در مورد تحرکات امارات در لیبی نیز توضیح داد: امارات از گروههای تروریستی ضد ترکیه حمایت می نماید و با این اقدام به دنبال زیان رساندن به ما است و باید به میزان راه اشتباهی که در پیش گرفته و تاثیر ناشی از آن نگاهی انداخته و فتنه انگیزی نکند و عامل فساد نباشد.

این وزیر ترکیه نسبت به تداوم تحرکات امارات علیه این کشور هشدار داد و ادامه داد: ابوظبی در لیبی و سوریه اقدامات زیانباری انجام داد که ما در زمان و مکان مناسب آن را بازخواست خواهیم کرد.

پس از سرنگونی معمر قذافی در لیبی در سال 2011 ، این کشور عملاً به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شد. در بخش غربی به مرکزیت طرابلس، دولت موسوم به دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج بر سرکار آمد که مورد تأیید و حمایت سازمان ملل متحد است و در بخش شرقی این کشور، خلیفه حفتر یک ژنرال بازنشسته، کنترل این منطقه را در دست دارد.

عربستان سعودی، روسیه ، مصر، امارات، فرانسه و یونان از ژنرال حفتر حمایت می نمایند و ترکیه، قطر و ایتالیا نیز دولت فایز السراج را مورد پشتیبانی خود قرار داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 134

به "وزیر دفاع ترکیه: امارات از گروههای تروریستی ضد ترکیه حمایت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع ترکیه: امارات از گروههای تروریستی ضد ترکیه حمایت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید