پیش بینی شکست هم حزبی های ترامپ در سنا

به گزارش پری بلاگ، میچ مک کانل، رهبر اکثریت جمهوری خواهان در سنا به نامزد های جمهوری خواهان اجازه می دهد برای نجات کارزار های انتخاباتی شان دست به هر کاری بزنند. جمهوری خواهان به طور فزاینده ای از انتخابات پیش رو می ترسند و نگرانند که نتیجه ویران کننده ای برای آن ها داشته باشد.

پیش بینی شکست هم حزبی های ترامپ در سنا

به گزارش دنیای اقتصاد به نقل از سی ان ان، در چند هفته اخیر رهبر اکثریت جمهوری خواستار به دلیل از دست دادن اکثریت سنا به شدت نگران شده است و به همین دلیل گفته است نامزد هایی که موقعیتی لرزان دارند، برای تثبیت موقعیت در صورت لزوم از (مواضع) رئیس جمهوری فاصله بگیرند.

پیش بینی شکست هم حزبی های ترامپ در سنا

مک کانل به نامزد های سناتور جمهوری خواه به صراحت پیام داده است که از ترامپ فاصله بگیرند و هرآنچه خود می دانند برای رفع مسائل کارزار انتخاباتی خود انجام دهند چراکه اکنون حزب جمهوری خواه به طور فزاینده ای بیمناک از آن است که شکست ویرانگری را به خاطر هم حزبی بودن با ترامپ در انتخابات عمومی پیش رو متحمل شوند.

مک کانل طی روز های اخیر از دونالد ترامپ به علت تلاش در تعویق در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به بهانه همه گیری ویروس کرونا انتقاد کرد و گفته بود: ما هرگز در تاریخ کنگره آمریکا در زمان جنگ ها، رکود ها و جنگ داخلی؛ انتخابات فدرالی نداشته ایم که در زمان مقرر برگزار نشده باشد و این بار هم برای برگزاری انتخابات در سوم نوامبر راهی را پیدا می کنیم.

یکی از عمده نگرانی های حزب جمهوری خواه عملکرد ناکارآمد دونالد ترامپ در مقابله با همه گیری ویروس کرونا بوده و اینکه هر بار وی تلاش کرده است اوضاع وخیم این بیماری را به خصوص در ایالت های غرب و جنوب آمریکا که بحران این ویروس شدیدتر بوده و از ایالت های جمهوری خواه هستند، به رغم واقعیت ها، مثبت و عادی جلوه دهد. درحال حاضر حزب جمهوری خواه با سه کرسی بیشتر به عنوان اکثریت، بر سر شش کرسی دیگر سنا با چالش شدید روبرو است و ترس آن دارد که این شش کرسی از سوی رقیب پس گرفته شود.

کرسی هایی که هم اکنون حزب جمهوری خواه با آن ها در کارزار انتخاباتی پیش رو که همزمان با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر (آبان ماه) برگزار خواهد شد، به شش کرسی می رسد، اما در سه ایالت که عبارتند از ایالت آریزونا، کارولینای شمالی و کلرادو، به شدت با چالش حفظ و نگهداری کرسی ها روبه رو هستند، به طوری که سناتور های جمهوری خواه این سه ایالت در نظرسنجی ها، با نامزد های دموکرات برای تصاحب این کرسی، رقابت تنگاتنگ دارند و این اصلا نشانه خوبی برای رهبر جمهوری خواستار در سنا به شمار نمی آید.

درهمین حال برخی منابع حزب جمهوری خواه به شبکه خبری سی ان ان گفته اند، جونی ارنست سناتور جمهوری خواه ایالت آیوا و استیو دینز سناتور ایالت مونتانا نگران ازدست دادن کرسی های خود در سنا هستند چرا که به شدت مردم این دو ایالت این دو را با عملکرد دونالد ترامپ می سنجند.

سوم نوامبر برابر با 13 آبان 1399 همزمان با برگزاری پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، انتخابات کنگره این کشور نیز برگزار می شود. دراین تاریخ تمامی 435 کرسی مجلس نمایندگان و 30 کرسی از یکصد کرسی مجلس سنا بین نامزد های دو حزب دموکرات و جمهوری خواه به رقابت گذارده خواهد شد.

هم اکنون از 435 کرسی مجلس نمایندگان، 232 کرسی دراختیار حزب دموکرات و 198 کرسی نیز دراختیار حزب جمهوری خواه واقع شده است. در سنا نیز از یکصد کرسی 53 کرسی متعلق به حزب جمهوری خواه و 45 کرسی نیز به حزب دموکرات تعلق دارد.

ترامپ هنوز نگران انتخابات پستی است

در حالی که جمهوری خواستاری همچون میچ مک کانل مخالف تاخیر در برگزاری انتخابات است، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده نگران انتخابات پستی است. به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، فاز بعدی جنگ انتخاباتی وارد میدان جدیدی شده است: اداره پست.

نزدیک یک سال است که رئیس جمهوری آمریکا به اداره پست حمله می کند و به طور فزاینده ای نیز نسبت به خطرات رای دادن از طریق پست هشدار می دهد. حالا با نزدیک شدن به ماه های انتخاباتی این حملات شدیدتر نیز شده است. ترامپ در میان اوج گیری کرونا در ایالات متحده نگران افزایش رای دهندگان از طریق اداره پست است. با توجه به اینکه آمریکا درگیر بیماری پاندمی کووید-19 است، بیشتر ایالت های آمریکا برای اجتناب از افزایش بیماران، رای گیری از طریق پست را به عنوان یک راهکار موثر شناسایی کرده اند.

او به همین منظور از طریق حساب کاربری اش در توییتر انتخابات از طریق پست را زیر سوال برد. او در یک توییت هشدار داد: اجازه دادن به مردم برای رای دهی از طریق پست، چیزی جز یک انتخابات آلوده نیست. نتیجه چنین انتخاباتی از بین رفتن حزب بزرگ جمهوری خواه است و این بزرگترین کلاهبرداری در تاریخ عصر ما است. او پیش بینی کرده است که بچه ها می توانند آرا را از طریق صندوق های پستی بدزدند.

ترامپ روز پنج شنبه نیز در یک توییت با ابراز نگرانی از شیوه رای دهی ایالت ها از طریق پست، خواستار تاخیر در برگزاری انتخابات شده بود. با این حال اعضای دو حزب در کنگره به شدت با تاخیر در برگزاری انتخابات مخالفت کردند و این ایده را که رای گیری از طریق پست متقلبانه است، نپذیرفتند.

اما این دو حزب هشدار دادند که به دلیل مسائل مالی ناشی از ویروس کرونا و اینکه جمهوری خواستار جهت کمک ها را به مردم مسدود کرده اند، موجب هجوم مردم به رای دهی شود و همین امر کار پستچی ها را تحت الشعاع قرار دهد.

ادعای کلاهبرداری انتخابات پستی، گویای راهبرد ترامپ و تیم انتخاباتی او برای تشکیک در نتیجه انتخابات است که نظرسنجی ها از هم اکنون باخت او را نشان می دهند. با این وجود، واشنگتن پست و ای بی سی نیوز نظرسنجی انجام داده اند که نشان می دهد بیش از 6 نفر از هر 10 نفر با رای گیری پستی موافق هستند.

هرچند این نگرانی هم مطرح می شود که تقلب، به خطر افتادن امنیت رای و اطلاعات نادرست هم می تواند در این شیوه وجود داشته باشد. به عنوان مثال، 49 درصد از آمریکایی ها در اواسط ماه ژوئیه اظهار کردند که رای گیری از طریق پست در برابر میزان قابل توجهی از تقلب آسیب پذیر است. با این حال نیویورک تایمز بر این باور است که تقلب در این شیوه رای گیری بسیار نادر است چرا که در پنج ایالت هم اکنون همه رای گیری خود را از طریق پست انجام می دهند.

رای گیری حضوری در انتخابات مقدماتی در برخی ایالت ها همچون ویسکانسین به خوبی نشان داد که با توجه به شیوع کرونا و کاهش صندوق های رای، مسائل جدی را برای رای دهندگان که باید در صف های طولانی آن هم در یک روز کاری بایستند، ایجاد کرده است. تنها 28 درصد هواداران بایدن از احتمال تقلب در رای گیری پستی سخن می گویند در حالی که در بین هواداران ترامپ، رقم 78 درصدی را بر اساس نظر سنجی واشنگتن پست و ای بی سی نیوز تشکیل می دهند.

در حالی که اکثریت هواداران بایدن می گویند رای پستی روش رای گیری مورد نظر در سال جاری است، تنها 17 درصد از هواداران ترامپ این حرف را می زنند، اما جدا از شیوه انتخاباتی و اینکه چه کسی از صندوق رای بیرون آید، در حال حاضر ترامپ با تشکیک در فرایند انتخابات و زیر سوال بردن سیستم انتخاباتی این کشور که به منزله نماد دموکراسی و ارزش های آن قلمداد می شود، تنها باعث تعمیق شکاف میان هواداران و مخالفان شده است. تداوم این مساله و ایجاد بحران ناشی از آن، تنها بی اعتبار کردن مشروعیت انتخابات آمریکا را در پی خواهد داشت.

با این وجود در دوران ترامپ بودجه اداره پست کاهش یافته و افرادی مانند جف بزوس، موسس آمازون نیز به دنبال خصوصی کردن اداره پست هستند. در واقع با مدیریت دولت ترامپ هزینه های پست کاهش یافته و این موجب شده است تا بسته های پستی کندتر تحویل داده شود.

در چند هفته اخیر یک کمک کننده بزرگ مالی کارزار انتخاباتی ترامپ که در کار ارائه خدمات پستی است، پرداخت را به خدمات پستی متوقف کرده و کارفرمایان اضافه کاری پستچی ها را متوقف کرده اند و به این طریق مانع ارسال بسته های پستی به شکل روزانه می شوند. به این شکل در چند روز اخیر ارسال بسته های پستی با تاخیر روبرو شده است.

گروه های حامی حقوق رای دهندگان می گویند که ترامپ به دنبال ایجاد یک مصیبت و فاجعه است.

منبع: فرارو
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 216

به "پیش بینی شکست هم حزبی های ترامپ در سنا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شکست هم حزبی های ترامپ در سنا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید