پیگرد قضایی ترامپ تبعات تندی دارد

به گزارش پری بلاگ، جو بایدن که پیروزی اش در انتخابات بحث برانگیز امسال امریکا در روز دوشنبه محرز شد، اینک با این سؤال روبرو است که با دونالد ترامپ که دست به هر خطایی برای سرنگونی او زد، چگونه برخورد خواهد کرد. بایدن البته اولویت را به مهار کرونا و احیای اقتصاد ورشکسته امریکا خواهد داد اما امکان ندارد به تسویه حساب با ترامپ فکر نکند.

پیگرد قضایی ترامپ تبعات تندی دارد

با مردی که از سال 2015 به بعد و به واقع از زمان ورودش به صحنه انتخابات سال 2016 از هر فرایند غیرقانونی ممکن برای بمباران کردن حزب دموکرات و جو بایدن سود جسته. اینک بایدن هرگونه ساز و کار قانونی و قضایی را برای به محاکمه کشیدن ترامپ در اختیار دارد و شدت و حدت قضیه و میزان خطاهای ترامپ به حدی است که بایدن می تواند رسماً و طبق نص قوانین، وی را دادگاهی و روانه زندان و حتی دچار سرنوشتی بدتر از این کند.

ترامپ در دوره زمامداری اش با سوء استفاده از حمایت دائمی ویلیام بار، مسئول ارشد وزارت دادگستری امریکا، دست به هر اقدام غیرقانونی ممکنی زد تا هم برخی تحرکات حزب مخالف را برای استیضاح خود عقیم کند و هم مانع توقف اقدامات غیرقانونی وابستگانش در مجاری مختلف کشور شود و هم ارتباطش با روسیه پنهان بماند. ولی جو بایدن با اظهارات روز دوشنبه اش، نوید پیگیری این گونه امور را نداد. جان دین، یکی از نظریه پردازان ارشد کاخ سفید در زمان خلع ریچارد نیکسون در جریان ماجرای واترگیت طی سال 1974 می گوید: ترامپ به سبب هواداران افراطی پرشمارش طعمه ای مناسب برای پیگرد قضایی نیست اما بایدن تمامی ملزومات قانونی این کار را دارد و در صورت پیگیری، ترامپ را به پشت میله های زندان خواهد فرستاد. این کار الزامی است اما شک دارم بایدن حوصله و تحمل تبعات تند و جنجال عظیم رسانه ای مرتبط با این قضیه را داشته باشد. بازنده معنوی چنین جنجال هایی گاهی فردی است که دارد حقایق را می گوید.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 370

به "پیگرد قضایی ترامپ تبعات تندی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیگرد قضایی ترامپ تبعات تندی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید