بحران پناهجویان؛ پاپ: دریای مدیترانه بزرگ ترین قبرستان اروپا شده است

به گزارش پری بلاگ، رهبر کاتولیک های جهان در سخنرانی مراسم روز یکشنبه در واتیکان درباره بحران مهاجران و پناهجویان اظهارنظر کرد و دریای مدیترانه را بزرگ ترین قبرستان اروپا خواند.

بحران پناهجویان؛ پاپ: دریای مدیترانه بزرگ ترین قبرستان اروپا شده است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان درباره شرایط ناگوار مهاجران و جان باختن تعداد بسیاری از آنها در دریای مدیترانه حین تلاش برای رسیدن به کشورهای اروپایی هشدار داد.

رهبر کاتولیک های جهان که طی سال های اخیر بارها درباره بحران سیل مهاجران و پناهجویان به اروپا و شرایط ناگوار آنها حرف زده است، در سخنرانی روز یکشنبه (دیروز) واتیکان در میدان سَنت پیتر در این باره اظهارنظر کرد.

به گزارش روزنامه دیلی صاباح، پاپ فرانسیس در سخنان روز گذشته خود درباره تعداد بالای مرگ و میر مهاجران با قایق های کوچک و غیر ایمن حرف زد و دریای مدیترانه را بزرگ ترین قبرستان اروپا خواند.

عالی ترین مقام کلیسای واتیکان به بنای یادبود ایجاد شده در شهر سیراکوز ایتالیا برای گرامی داشتن فاجعه واژگونی قایق حامل مهاجران و پناهجویان در سال 2015 و مرگ تعداد بسیاری از آنها صحبت کرد.

پاپ فرانسیس در مراسم روز یکشنبه همچنین گفت: باشد که این نماد وجدان همه را درباره بسیاری از فجایعی که در دریای مدیترانه همچنان ادامه دارد، به خود جلب کند.

طی سال های اخیر تلاش مهاجران کشورهای جنگ زده و فقیر از شمال آفریقا و منطقه غرب آسیا برای رسیدن به کشورهای اروپایی و به ویژه ایتالیا، باعث ایجاد بحران مهاجران شده است. استفاده مهاجران از قایق های کوچک بارها باعث فوت تعداد زیادی شده است.

بنا بر گزارش دیلی صاباح، طبق آمار سازمان ملل در سال جاری میلادی تعداد 670 مهاجر در منطقه ها مرکزی دریای مدیترانه جانشان را از دست داده اند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 705

به "بحران پناهجویان؛ پاپ: دریای مدیترانه بزرگ ترین قبرستان اروپا شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران پناهجویان؛ پاپ: دریای مدیترانه بزرگ ترین قبرستان اروپا شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید