خواهر جو بایدن: برادرم برای دور دوم هم نامزد می گردد

به گزارش پری بلاگ، همزمان با برآورد ها درباره اینکه آیا جو بایدن 77 ساله برای انتخاب مجدد خود را نامزد خواهد نمود یا نه، خواهر رئیس جمهور منتخب می گوید که او چنین خواهد نمود.

خواهر جو بایدن: برادرم برای دور دوم هم نامزد می گردد

به نقل از ایندیپندنت، بایدن هنگام روی کار آمدن در سال 2021، 78 ساله خواهد بود و اگر برای بار دوم برای این مقام برگزیده گردد و در سن 82 سالگی وارد کاخ سفید گردد، تنها رئیس جمهور هشتاد ساله در تاریخ آمریکا خواهد بود. در آن صورت، وی در حالی کاخ سفید را ترک خواهد نمود که 86 ساله است.

حتی قبل از تأیید رسمی نتایج انتخابات و قسم خوردن رئیس جمهور، دموکرات ها با این سوال روبرو هستند که آیا قبل از انتخابات 2024 بایدن کنارگیری خواهد نمود و زمام کار را به معاون منتخب رئیس جمهور، کامالا هریس، خواهد سپرد یا نه.

والری بایدن اوونز، خواهر جو بایدن در مصاحبه با اکسیوس در اچ بی او در پاسخ این پرسش که آیا بایدن که پیش از این از خود به عنوان نامزد انتقالی نام برده است، برای دوره دوم نامزد می گردد، پاسخ داد که او قطعاً این کار را خواهد نمود.

وی گفت: او از این حیث انتقالی است که همه این جوانان را با خود همراه نموده است و [ما] را دوباره برمی گرداند به شرایط پیشین [بنابراین] ما ملت تقسیم شده ای نخواهیم بود ... اما مطمئناً، او قوی است.

در ماه ژوئن بایدن در یک مراسم انتخاباتی برای جمع آوری یاری اقتصادی گفت که او استعدادهای چشمگیری را در تیم خود بر خواهد گزید که آماده ورود به میدان باشند.

وی گفت: من خودم را به عنوان یک نامزد انتقالی می بینم. شما باید افراد زیادی را روی نیمکت داشته باشید که آماده ورود به میدان باشند. کسانی که به مربی بگویند: من آماده بازی هستم. مرا به زمین بفرست. خوب، افراد زیادی وجود دارند که آماده بازی هستند، هم زن و هم مرد.

بایدن گزارش های منتشر شده در پولیتیکو را مبنی بر اینکه وی به دلیل سن بالا و انتقادهایی که از گاف های لفظی او می گردد، میخواهد در همان دور اول ریاست جمهوری کناره گیری کند و به دنبال انتخاب مجدد نباشد، تکذیب نموده است.

بایدن در نوادا در جریان تبلیغات انتخاباتی به خبرنگاران گفت: من برنامه ای برای رئیس جمهور یک دوره ای بودن ندارم. من هنوز به آنجا نرسیده ام.

در طول مبارزات انتخاباتی، دونالد ترامپ این ادعا را بیان کرد که دموکرات ها قصد دارند با به راه انداختن سازوکار متمم 25 ام قانون اساسی، و طرح عدم توانایی بایدن، خانم هریس را جایگزین او نمایند.

ترامپ در توئیتی نوشت: نانسی پلوسی دیوانه به دنبال استفاده از متمم 25 است تا کاملا هریس را جایگزین جو بایدن کند. دموکرات ها می خواهند که این کار هر چه سریعتر اتفاق بیفتد، زیرا جوی خواب آلود از دست رفته است.

خانم بایدن اوونز گفت که برادرش قصد بخشش رئیس جمهوری را ندارد و تنها کارش این است که ترامپ را نادیده بگیرد.

وی گفت: او دیگر هرگز به دیدن دونالد ترامپ نخواهد رفت. دونالد ترامپ در تاریخ 20 ژانویه از صحنه خارج می گردد. او دیگری بخشی از تاریخ خواهد بود. جو قرار نیست درباره دونالد ترامپ صحبت کند. ادعاهای ترامپ دیگر برای کسی مهم نخواهد بود. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 24 آذر 1399 بروزرسانی: 24 آذر 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 309

به "خواهر جو بایدن: برادرم برای دور دوم هم نامزد می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواهر جو بایدن: برادرم برای دور دوم هم نامزد می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید