تور آلمان ارزان: راهنمای سفر به آلمان ، ویزا و هزینه های سفر

به گزارش پری بلاگ، اغلب کسانی که آرزوی سفر به آلمان را در دل دارند، اطلاعات زیادی درباره اخذ ویزای آلمان ، هزینه های سفر به آلمان و به طور کلی راهنمای سفر به آلمان ندارند. برای همین در راهنمای سفر به آلمان خبرنگاران درباره ویزا و هزینه های سفر به این کشور خواهیم نوشت. اگر آلمان در فهرست مسافرت های شما وجود دارد، این مطلب را از دست ندهید.

تور آلمان ارزان: راهنمای سفر به آلمان ، ویزا و هزینه های سفر

با تور آلمان ارزان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

راهنمای سفر به آلمان : اخذ ویزای آلمان

راهنمای سفر به آلمان | دفتر امور ایالتی و وزارت کشور آلمان در برلین

راهنمای سفر به آلمان را با اخذ ویزا آغاز می کنیم. اگرچه این کار در سال های اخیر در ایران بسیار سخت شده، اما همواره راه هایی وجود دارد که شما را به اهداف تان برساند، پس ناامید نباشید.

پر کردن فرم سفارت ، اولین قدم در جهت سفر به آلمان

برای سفر به آلمان، و تمامی کشورهای عضو شنگن، حتما باید ویزای شنگن دریافت کنید. ویزای توریستی شنگن آلمان برای سفرهای توریستی کوتاه مدت و ملاقات با خانواده و دوستان، همراه با دعوت نامه، است. اعتبار این ویزا به برنامه سفر شما و درخواستی که به سفارت می دهید و البته تائید و تصمیم سفارت آلمان بستگی دارد.

مانند هر کشور دیگری، اولین مرحله اخذ ویزای توریستی آلمان پر کردن فرم ویزاست. این فرم را می توانید از سایت سفارت به آدرس www.tehran.diplo.de دانلود کنید یا مستقیم از سفارت تحویل بگیرید. آدرس و شماره تلفن سفارت آلمان در تهران: خیابان فردوسی، شماره 324- 320 و 39991260ـ021 است.

وقت سفارت آلمان ، یک دردسر واقعی

نمونه ای از پاسپورت شهروندان آلمان

بعد از پر کردن فرم باید برای مصاحبه وقت بگیرید. در حال حاضر، سفارت آلمان فقط به صورت آنلاین وقت مصاحبه می دهد. متاسفانه، این روزها گرفتن وقت سفارت اصلا آسان نیست. به محض این که زمان های خالی روی سایت باز می گردد در عرض کم تر از پنج دقیقه تمام آن ها رزرو می گردد. حتی اگر خوش شانس باشید و پیروز به دریافت وقت مصاحبه شوید، ممکن است زمان مصاحبه شما چند ماه بعد باشد، پس حتما این نکات را در برنامه ریزی سفر خود لحاظ کنید.

بعد از رزرو وقت مصاحبه، راس آن تاریخ و ساعت تعیین شده باید همراه با مدارک لازم در سفارت حضور داشته باشید. با توجه به ذکر مصیبتی که گفته شد، بهتر است مدارک شما کامل و بی نقص باشد. زیرا اگر در هنگام مصاحبه نقص مدارک داشته باشید، تمامی مراحل را مجددا باید طی کنید و دوباره چند ماه در انتظار بمانید.

متاسفانه، دریافت یا عدم دریافت ویزای آلمان یه هیچ عنوان تضمین شده نیست و کاملا به تصمیم سفارت مربوط است. این تصمیم بر اساس عواملی از جمله: کامل و بی نقص بودن مدارک تحویل شده، چگونگی مصاحبه حضوری و حتی شرایط سیاسی بین دو کشور بستگی دارد.

تهیه مدارک و مصاحبه؛ چه ببریم و چه بگوییم؟

در این بخش از راهنمای سفر به آلمان برای تان مدارکی که سفارت آلمان برای آنالیز پرونده شما درخواست می نماید، آورده ایم:

کپی شناسنامه:

اصل شناسنامه همراه با کپی از صفحه یک و دو.

گذرنامه:

اعتبار گذرنامه باید تا شش ماه بعد از سرانجام اعتبار ویزا باشد. کپی صفحات یک و دو گذرنامه و بعلاوه تمامی ویزاهای کشورهایی که به آن ها سفر کردید ضروری است.

سه قطعه عکس شش در چهار:

این عکس ها باید در سه ماه گذشته گرفته شده باشند، رنگی با زمینه سفید و تمام رخ باشند و با ظاهر فعلی شما همخوانی داشته باشد. عکس شما بر روی صفحه ویزا در پاسپورت درج می گردد.

اگر کارمند دولت هستید، ترجمه آخرین حکم کارگزینی ضروری است. اگر کارمند بخش خصوصی هستید از شرکت خود یک گواهی رسمی اشتغال به کار به زبان انگلیسی یا آلمانی بگیرید. اگر صاحب شرکت هستید ترجمه رسمی شرکت، رزومه انگلیسی شرکت و دو سری کپی مدارک به فارسی ضروری است. اگر دانشجو یا عضو هیئت علمی دانشگاه هستید کارت بین المللی دانشجویی یا عضویت در هیئت علمی به همراه کپی آن مورد احتیاج است. اگر هم شغل آزاد دارید ترجمه رسمی جواز کسب یا کارت بازرگانی و کپی فارسی آن را احتیاج دارید.

پرینت حساب بانکی:

تمامی عملیات سه ماه آخر حساب شخصی شما روی سربرگ رسمی بانک و همراه با مهر بانک به زبان انگلیسی ضروری است.

توضیح دارایی های منقول:

ترجمه رسمی یک سند مالکیت همراه با دو کپی از معادل فارسی آن را باید همراه داشته باشید.

بیمه مسافرتی:

این بیمه نامه باید مطابق با قوانین شنگن و به وسیله یک شرکت معتبر که نماینده رسمی در آلمان دارد صادر شده باشد.

بلیط هواپیما:

اصل و کپی بلیط هواپیما یا رزرو قطعی پرواز به یکی از شهرهای آلمان باید جزو مدارک باشد.

مدارک مربوط به رزرو هتل:

واچر فطعی و مدارک پرداخت جهت رزرو هتل در تمام طول مدت ویزا و اقامت در آلمان ضروری است. اگر نزد بستگان می مانید دعوت نامه و آدرس محل سکونت ضروری است.

چند نکته کنکوری برای اخذ ویزای توریستی آلمان

آلمان ، کشور محبوب ایرانی ها برای سفر

اول: بعد از آنالیز اصل مدارک همه اصل ها، به جز گذرنامه، به شما برگرداننده می گردد و کپی مدارک نزد سفارت باقی می ماند. توجه کنید که حتما کپی و شرایط خواسته شده به قدر کفایت همراه داشته باشید، وگرنه مدارک تان رد می گردد.

دوم: اگر خانوادگی سفر می کنید برای هر عضو خانواده باید یک فرم پر کنید. باقی مدارک هم برای هر کدام به صورت جداگانه تهیه گردد. از تمامی افراد بالای 12 سال انگشت نگاری کامل می گردد.

سوم: آنالیز مدارک معمولا دو هفته طول می کشد.

چهارم: بعد از مصاحبه و دریافت مدارک سفارت رسیدی به شما می دهد که در آن موقع مراجعه بعدی برای دریافت نتیجه ویزا ذکر شده است. حتما برای دریافت گذرنامه تان رسید را همراه داشته باشید.

پنجم: مصاحبه و آنالیز مدارک در سفارت آلمان 60 یورو برای شما آب می خورد. این مبلغ به صورت یورویی و نقد به سفارت پرداخت می گردد و حتی اگر به شما ویزا ندهند این مبلغ بازگرداننده نمی گردد.

ششم: به دلیل سختی مراحل نوبت گیری، تهیه مدارک و کلا این که اصلا ویزا گرفتن یا نگرفتن تضمین شده نیست، اگر گرفتن ویزا برای شما خیلی مهم است، بهتر است به وسیله آژانس هایی که کار اخذ ویزا را انجام می دهند، اقدام کنید. هزینه تان بیش تر می گردد، اما اطمینان بیش تر و دردسر کم تر برای دریافت ویزا دارید.

منبع:سـفـرزون

منبع: دیجیاتور
انتشار: 14 مرداد 1401 بروزرسانی: 14 مرداد 1401 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 1103

به "تور آلمان ارزان: راهنمای سفر به آلمان ، ویزا و هزینه های سفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور آلمان ارزان: راهنمای سفر به آلمان ، ویزا و هزینه های سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید