راهکاری برای پیشگیری از کاهش شنوایی

به گزارش پری بلاگ، خبرگزاری خبرنگاران- الگوی جدید محققان دانشگاه منچستر انگلستان راهکاری برای جلوگیری از کاهش شنوایی افراد مسن با توجه به نابرابری های اقتصادی و اجتماعی در جوانی ارائه کرده است که می تواند در 466 میلیون فرد در سراسر جهان که بیشتر مسن و با مشکل کم شنوایی روبرو هستند، تاثیرگذار باشد.

راهکاری برای پیشگیری از کاهش شنوایی

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از مدیکال اکسپرس، این تحقیق برای اولین بار، به بررسی مکانیسم ها و رابطه بین نابرابری های اقتصادی و اجتماعی و سلامت شنوایی در زندگی پرداخته است. نتایج تحقیقات گذشته نشان داده است که افراد مبتلا به کم شنوایی نسبت به سایرین مسائل دیگر ازجمله موفقیت تحصیلی کمتر، نرخ بیکاری بالاتر و درآمد سالانه کمتری دارند. همچنین این افراد در مقایسه با افراد مسن بدون مشکل کاهش شنوایی، به احتمال زیاد با بیماری و مسائل سلامتی بیشتری روبرو هستند.

دکتر دالیا تسیمپیدا، محقق این بررسی اظهار کرد: کاهش شنوایی فرایندی مادام العمر است، اما تنها نتیجه پیری نیست و درک این فرایند، یک گام اساسی در پرداختن به مشکل جهانی کاهش شنوایی است.

وی افزود: عوامل مهم مشخص کننده در سلامت شنوایی افراد در طول زندگی و موارد مرتبط با آن که در این مدل به آن توجه شده است، روش قدرتمندی برای مداخله در این مشکل بزرگ خواهد بود.

تمرکز فقط بر روی سن افراد مسن نیست بلکه عوامل موثر در اوایل زندگی است که در صورت اصلاح می تواند مانع بروز کاهش شنوایی در سنین بالاتر شود. این رویکرد در سلامتی شنیدن می تواند منجر به ایجاد مداخلات مناسب و راهبردهای سلامت عمومی شود که پیامدهای قابل توجهی در سیاست و عملکرد بهداشت را به دنبال خواهد داشت.

دکتر ماریا پاناگیوتی گفت: در حال حاضر، این مدل برنامه عینی از چندین عامل قابل تغییر در کاهش شنوایی در مراحل مختلف زندگی و تکامل آنها در طول زمان را ارائه می دهد که تفکر جدیدی در تحقیقات کاهش شنوایی است. چنین ابزاری با توجه به مسائل کاهش شنوایی بزرگسالان در نابرابری های سلامت شنوایی، توانایی بهبود سلامت جسمی، روحی و اجتماعی افراد موثر خواهد بود.

این بررسی در نشریه Trends in Hearing ارائه شده است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 14 تیر 1400 بروزرسانی: 14 تیر 1400 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 679

به "راهکاری برای پیشگیری از کاهش شنوایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکاری برای پیشگیری از کاهش شنوایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید