گردشگران گرما را دور زدند

به گزارش پری بلاگ، سازمان های گردشگری و کارشناسان پیش بینی می نمایند که افزایش دمای تابستان در سراسر جنوب اروپا می تواند باعث تغییری پایدار در عادات گردشگران گردد، به طوری که مسافران مقصدهای خنک تری را انتخاب نمایند یا در بهار یا پاییز تعطیلات خود را بگذرانند تا گرمای شدید را دور بزنند.

گردشگران گرما را دور زدند

داده های کمیسیون سفر اروپا (ETC) نشان می دهد که تعداد افرادی که امیدوارند در ماه ژوئن تا نوامبر به منطقه مدیترانه سفر نمایند، در مقایسه با سال گذشته، زمانی که هوای سوزان منجر به خشکسالی و آتش سوزی شد، 10 درصد کاهش یافته است اما مقاصدی مانند جمهوری چک، دانمارک، ایرلند و بلغارستان شاهد افزایش بوده اند.

میگل سانز، رئیس کمیسیون سفر اروپا گفت: پیش بینی می کنیم که شرایط جوی غیرقابل پیش بینی در آینده تأثیر بیشتری بر انتخاب مسافران در اروپا خواهد گذاشت.

گزارش سازمان تجارت بعلاوه نشان می دهد که 7.6 درصد از مسافران اکنون رویدادهای شدید آب وهوایی را به عنوان نگرانی اصلی برای سفرهای بین ژوئن و نوامبر می دانند.

تقاضا برای سفر، دوباره در تابستان سال جاری افزایش یافته است زیرا گردشگران بعد از سال ها محدودیت های همه گیر را پشت سر می گذارند و شرکت های مسافرتی می گویند که گرما هنوز باعث لغو بسیاری از سفرها نشده است.

هواشناسان پیش بینی می نمایند که دمای هوا در هفته آینده ممکن است از رکورد کنونی اروپا یعنی 48.8 درجه سانتی گراد فراتر رود و نگرانی ها از تکرار مرگ ومیر ناشی از گرما در سال گذشته را افزایش داد.

منبع: گردشبان
انتشار: 28 تیر 1402 بروزرسانی: 28 تیر 1402 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 1263

به "گردشگران گرما را دور زدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگران گرما را دور زدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید