تور آفریقای جنوبی: 10 اقامتگاه برتر کوله پشتی گردها در آفریقای جنوبی

به گزارش پری بلاگ، در میان جاذبه­ های گردشگری آفریقای جنوبی، ساحل وحشی (Wild Coast) و کوه ­های آماتول (Amathole Mountains)، دو مکانی هستند که کمتر دست خوش تغییرات به سبک غربی شده­ و هم چنان بکر به جای مانده ­اند. این تپه های سبز همان جایی است که نلسون ماندلای جوان زمانی در آن گشت می زد. ساکنان این منطقه ها خوسایی ها هستند که هنوز هم زندگی خود را به همان سبک سنتی پیشین خود ادامه می دهند. این بخش از آفریقای جنوبی که در همسایگی منطقه کیپ شرقی واقع شده ، دارای اقامتگاه های متعدد سازگار با محیط زیست به نام رانداول (Rondavel) است. اقامت در این کلبه های کوچک و زیبا فرصت تجربه زندگی به سبک خوسایی را برای شما فراهم می نماید. رانداول ها در واقع همان کلبه های مردم خوسایی هستند که برای اقامت گردشگر ها اندکی به استانداردهای دنیای مدرن نزدیک شده اند.

تور آفریقای جنوبی: 10 اقامتگاه برتر کوله پشتی گردها در آفریقای جنوبی

با تور آفریقای جنوبی یه جذابترین کشور قاره آفریقا سفر کنید، ترکیبی از سافاری های دلنشین و اقامت در هتل های لوکس ژوهانسبورگ را در این سفر پر هیجان تجربه کنید.

اقامتگاه کوله پشتی گردهای الوندینی (Elundini Backpackers)

پس از گذر از یک جاده خاکی از میان کوه های آماتول در شمال آلیس، که فورت هِیر (Fort Hare) دانشگاه سابق نلسون ماندلا در آن واقع شده است، به روستای کوچک الوندینی می رسید. این اقامتگاه که به وسیله یک زوج بلژیکی - خوسایی اداره می گردد، دارای یک خوابگاه و بعلاوه اتاق های اختصاصی به صورت رانداول است. در این اقامتگاه روشنایی مورد احتیاج به وسیله انرژی خورشیدی و آب حمام از آب باران تامین می گردد. بعلاوه پسماندهای سرویس بهداشتی آن به کود کشاورزی تبدیل می شوند. آب آشامیدنی اقامتگاه مذکور هم از تصفیه آب باران و بعلاوه یک چاه آب تامین می گردد. در این روستا طیف گسترده ای از فعالیت های متنوع برای جهانگرد ها در دسترس است که تمامی آن ها به وسیله افراد محلی مدیریت می شوند. پیاده روی طولانی یک روزه از میان جنگل و دوچرخه سواری کوهستان، مجذوب نماینده ترین فعالیت ها در این روستا هستند. بعلاوه در صورت تمایل می توانید مدتی را در روستا بمانید و روش درست کردن نان خوسایی در تنور را تمرین کنید و گوشه هایی از زبان خوسایی را یاد بگیرید.

بر پا کردن چادر در اطراف این اقامتگاه 3 پوند (17,311 تومان) به ازای هر نفر، اقامت در خوابگاه 5 پوند (28,852 تومان) و هزینه اجاره یک اتاق دو تخته 12 پوند (69,245 تومان) برای یک شب است. اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری درباره این اقامتگاه به دست بیاورید، بد نیست سری به وب سایت elundinibackpackers.com بزنید.

اقامتگاه امدامبی

امدامبی در عمق زمین های ساحل وحشی واقع شده و 30 درصد آن در مالکیت جامعه خوسایی نهاده شده است. این اقامتگاه در سال 2014 جایزه مقام دوم توریستی مسئولانه را از آن خود کرد. ترکیبی از چشم انداز دهانه رود امدامبی و ساحلی بکر و دست نخورده، محل سکونت و احتیاجهای اولیه مردم روستا را تامین می نماید. برای توریستان هم رانداول هایی کاملا ابتدایی در مجاورت مهدکودک روستا ساخته شده است. در این روستا فعالیت های بسیار مجذوب نمایندهی برای توریستان در نظر گرفته شده است. شما می توانید به موج سواری بروید، سوار قایق های کایاک شوید، اسب سواری کنید و در تورهای مربوط به آشنایی با فرهنگ و هنر روستا شرکت کنید. شرکت در فعالیت های داوطلبانه هم یکی از کارهایی است که در طول مدت اقامت می توانید به آن بپردازید.

چادر زدن در این روستا 3/5 پوند (20,197 تومان) به ازای هر نفر هزینه دارد و هر تخت در خوابگاه اقامتگاه 6 پوند (34,623 تومان) و اتاق های دو تخته 12/5 پوند (72,131 تومان) برای شما هزینه خواهد داشت. برای اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت آن به آدرس mdumbi.co.za مراجعه کنید.

تراخایا

این اقامتگاه در یکی از مزارع روستای کوهستانی هاگزبک (Hogsback) ساخته شده است. لوازم مورد احتیاج برای اقامت در این روستا یک چراغ قوه و اندکی حس ماجراجویی است. در طول مدت اقامت، شما در سازه های کاهگلی ساکن می شوید و باید در حمام هایی اشتراکی که آب آن به وسیله اجاق های قدیمی گرم می گردد، بدن خود را بشویید و از سرویس های بهداشتی بهره ببرید که پسماندهای آن به کود کشاورزی تبدیل می گردد. اما تمام این ها ارزشش را دارد زیرا چشم انداز ای که در طول روز با آن روبرو هستید، نمای خیره نماینده دره ای زیبا در کوه های آماتول است. تنها محلی که پریز برق در آن یافت می گردد، محل استراحت شما است. شین ایدس (Shane Eades) مربی سوارکاری روستا است که تمام فنون سوارکاری و تربیت اسب را می داند. تورهای اسب سواری پیشنهادی شین در جنگل های اطراف برگزار می گردد و مدت آن بین 1 تا 4 روز است که در این مدت در یک خانه خوسایی در جنگل اقامت خواهید داشت. بعلاوه با اقامت در این روستا شما می توانید از برنامه هایی چون دوچرخه سواری کوهستان، تور جستجوی قارچ خوراکی و تور پیاده روی به سمت آبشار هم لذت ببرید.

چادر زدن در این اقامتگاه برای هر نفر 4 پوند (23,082 تومان) هزینه دارد و برای اجاره تخت در خوابگاه باید شبی 6 پوند (34,623 تومان) بپردازید و اگر دوست داشته باشید یک اتاق دو تخته در اختیارتان باشد شبی 13/5 پوند (77,901 تومان) برایتان هزینه خواهد داشت. البته میهمانان می توانند با کاشتن یکی از درختان بومی منطقه، یک شب اقامت رایگان دریافت نمایند.

وب سایت: terrakhaya.co.za

اقامتگاه بولونگولا

رسیدن به این اقامتگاه بسیار هیجان انگیز است و خود از مجذوب نمایندهیت های آن به شمار میرود. شما باید نقشه ای دانلود کنید که دستورالعمل های جالبی برای رسیدن به بولونگولا در آن وجود دارد، مثلاٌ در جایی از این نقشه به شما گفته می گردد که وقتی به دیرک های حصار زرد رسیدید به راست بپیچید، یا یکی از آن ها را بردارید! درست مثل این است که صدایی از آن سوی آب ها جهت منتهی به یک ساحل اسرارآمیز را در گوش شما زمزمه می نماید.

پس از 40 کیلومتر رانندگی در جاده ای خاکی که از میان تپه های سرسبزی می گذرد که روستاهای سوخایی در جای جای آن ها گسترده شده اند، جهت حرکت زنانی که سبدهایی را روی سرشان حمل می نمایند، دنبال می کنید تا به رانداول هایی به رنگ صورتی و فیروزه ای مشرف به ساحلی زیبا برسید.

در این روستا فعالیت های مجذوب نمایندهی برای توریستان در نظر گرفته شده که به وسیله افراد محلی اداره می شوند. شما می توانید به بازدید از نقاط مختلف روستا بروید، قایقرانی کنید، در فعالیت های خیرخواهانه داوطلبانه شرکت کنید و با دمیدن سپیده دم به دیدنی طلوع خورشید بنشینید. ماندن در این روستا به قدری برای توریستان خوشایند است که بیشتر آن ها مدت اقامت خود را برای چند روز دیگر تمدید نموده اند. این اقامتگاه در سال 2004 ساخته شد و تمام سهام آن تا سال 2015 در اختیار افراد محلی نهاده شد. مدیران مجموعه تاکید فراوانی بر استفاده از انرژی های تجدیدپذیر دارند بنابراین پسماندهای سرویس های بهداشتی این اقامتگاه به کود کشاورزی تبدیل می شوند و دوش حمام به سبک موشکی-نفتی است که آب آن از باران تامین می گردد و هفت دقیقه زمان می برد تا به وسیله نفت به گرمای مناسب برسد، بعلاوه چیزی به نام برق در رانداول های این مجموعه وجود ندارد.

هزینه های اقامت در بولونگولا 7 پوند (40,393 تومان) برای هر تخت در خوابگاه، 15 پوند (86,557 تومان) برای یک شب اقامت در چادرهای سافاری دو نفره، 16/5 پوند (95,213 تومان) برای اتاق دو نفره است.

آدرس وب سایت: bulungula.com

اقامتگاه بوکانیرز

بوکانیرز با اشغال 8 هکتار از جنگل های ساحلی روستای چینستای غربی (Chinsta) مانند دیباچه ای دست یافتنی به سواحل وحشی است. این استراحتگاه کوله پشتی گردی به صورت خانوادگی اداره می گردد و گزینه های هیجان انگیزی برای اقامت شما در اینجا در نظر گرفته شده است. شما می توانید شب را در چادرهای سافاری سر کنید یا کلبه های ساحلی را برای اقامت خود انتخاب کنید، به علاوه می توانید در سوئیت مجللی اقامت کنید که تراس حمام آفتاب آن رو به خلیج زیبای چینستا ساخته شده است. هر شب هنگام صرف شام تیمی متشکل از یک خواهر و برادر معرفی مختصری از برنامه های تفریحی که برای میهمان ها در نظر گرفته شده، ارائه می نمایند. این برنامه ها شامل کلاس های موج سواری، یوگا، اسب سواری و تور حیات وحش می گردد که به وسیله مردم محلی اداره می شوند. یکی از جالب ترین برنامه هایی که در تور گردش روستا گنجانده شده، دیدار با مادر فوق العاده خوسایی، مامان توفو 95 ساله است. سازمان خیریه ای هم در محل این اقامتگاه حضور دارد که تعداد زیادی فرصت برای فعالیت داوطلبانه در اختیار توریستان مشتاق قرار می دهد.

برای اقامت در خوابگاه اقامتگاه بوکانیرز شما باید به ازای هر نفر 6 پوند(34,623 تومان) پرداخت کنید، بعلاوه گذراندن یک شب در چادرهای سافاری حداقل شبی 14 پوند (80,786 تومان) برای شما هزینه خواهد داشت و قیمت اتاق های دو نفره آن هم از 15 پوند (86,557 تومان) به بالا است. می توانید با مراجعه به آدرس cinsta.com سری هم به وب سایت آن ها بزنید.

اقامتگاه وایلد لوبانزی (Wild Lubanzi)

بخشی از سهام این اقامتگاه ساحلی که در روستای لوبانزی نهاده شده است متعلق به جامعه روستایی لوبانزی است. در این اقامتگاه اصول زندگی پایدار رعایت می گردد و تمام دکوراسیون آن از مواد طبیعی ساخته شده و راه پله های چوبی در ساختمان های آن ها تعبیه شده است. عناصری همانند تخت هایی با ارتفاع زیاد برای دیدن طلوع خورشید یا درهای چوبی بیضی شکل که انگار به هابیتون (سرزمین هابیت ها) باز می گردد، اتاق های اختصاصی این اقامتگاه را به مکانی خارق العاده برای اقامت تبدیل نموده اند. بعلاوه گرم کردن آب حمام و روشنایی کلبه ها با استفاده از انرژی خورشیدی ممکن می گردد. اقامتگاه دارای یک آشپزخانه اشتراکی است که هر توریست می تواند برای خودش در آنجا آشپزی کند. برق مورد احتیاج یخچال و فریزر این آشپزخانه هم از پنل های خورشیدی تامین می گردد. شام ویژه لوبانزی با سبزی های ارگانیک پرورش یافته در باغچه های همانجا تهیه می گردد و هنگام شام فضا با انبوهی از چراغ های نفتی روشن می گردد. در لوبانزی فعالیت های هیجان انگیزی مثل ماهیگیری در دریا، بازدید از روستا و پیاده روی از ساحل تا غار درون دیوارهای صخره ای برای توریستان در نظر گرفته شده است.

هزینه اقامت در لوبانزی از این قرار است: 6 پوند (34,623 تومان) به ازای هر شب در خوابگاه و اتاق دو تخته 14/5 پوند (83,672 تومان) برای هر شب.

وب سایت مجموعه: lubanzi.co.za

آلونک های کافی (Coffee)

کافی بی (Coffee Bay) یا خلیج قهوه یکی از معروف ترین روستاهای منطقه سواحل وحشی (Wild Coast) است که سواحل دو طرف جریان جزر و مدی باموو (Bomvu) را به هم متصل می نماید. اتاق های خصوصی این اقامتگاه رانداول هایی کاهگلی هستند که در سراشیبی تپه ای سبز ساخته شده اند و محل مخصوص کمپ آن درست در کنار شن های ساحل نهاده شده است، بعلاوه حدود 6 تا 8 تخت دو طبقه در هر خوابگاه آن وجود دارد.

در اقامتگاه کافی مراسم شاد هفتگی مختلفی برگزار می گردد، میهمانی یکشنبه ها با سرو شام مجانی همراه است و در شب هایی که ماه کامل است، بالای تپه صخره ای، مراسم باشکوهی همراه با پایکوبی باستانی سوخایی برگزار می گردد.

براساس آمار 30 درصد از سهام این اقامتگاه در اختیار جامعه روستایی کافی بی نهاده شده است و تمام فعالیت های آن بر اصول توریستی پایدار پایدار هستند. سازمان غیر دولتی کافی بی فعالیت های متنوعی به توریستان ارائه می دهد و تورهای متنوعی برای آشنا کردن میهمانان با زندگی روستایی خوسایی در نظر گرفته شده است. درس های موج سواری و پیاده روی در طبیعت هم از فعالیت های دیگری هستند که می توانید با اقامت در اینجا به آن ها بپردازید.

شما باید برای برپا کردن چادر در این اقامتگاه به ازای هر نفر 3/5 پوند (20,197 تومان) پرداخت کنید، اقامت در خوابگاه آن شبی 6 پوند (34,623 تومان) برای هر نفر هزینه دارد و قیمت اتاق های دو تخته آن شبی 16 پوند (92,327 تومان) است.

وب سایت مجموعه coffeshack.co.az

اقامتگاه با پریا

بسیاری از مردم هوگزبک بر این باور هستند که نویسنده کتاب ارباب حلقه ها، جی.آر.آر تولکین (JRR Tolkien) که متولد شهر بلومفونتون (Bloemfontein) آفریقای جنوبی است، به احتمال زیاد یک بار برای تعطیلات به اینجا آمده و برای نوشتن داستان خود از این دهکده الهام گرفته است. بر خلاف این احتمال، تولکین هرگز به آن دهکده نرفته، اما پسرش کریستوفر هنگامی که در نیروی هوایی سلطنتی در آفریقای جنوبی به سر می برد، بازدیدی از این دهکده داشته و از این منطقه رویایی برای پدرش قصه هایی تعریف نموده بود. با پریا فضایی فانتزی دارد که کاملاً درخور این روستای پوشیده از دایره های سنگی و شیشه ای است. میهمانان این اقامتگاه می توانند با هابیت درونشان از کافه آستین جادوگر با اتاق ها و کلبه های جنگلی که براساس نام فرودو (Frodo) و دوستانش نام گذاری شده اند، ارتباط برقرار نمایند یا در وان حمام فضای بازی که رو به دره جنگلی است از این فضای سحرآمیز لذت ببرند. فعالیت های طراحی شده برای توریستان در این دهکده بیشتراً در جنگل های اطراف اتفاق می افتند که شامل پیاده روی، دوچرخه سواری کوهستان، صخره نوردی و بانجی جامپینگ از آبشار است.

چادر زدن در این اقامتگاه 4 پوند (23,082 تومان)، اقامت در خوابگاه 7 پوند (40,393 تومان) و اجاره اتاق های دو تخته 16 پوند (92,327 تومان) هزینه دارد. اگر دوست دارید بیشتر در خصوص این مجموعه بدانید سری به وب سایت آن ها awaywiththefairies.co.za بزنید.

کرال (Kraal)

کرال نام خود را از رعیت آفریقایی می گیرد که برای اولین بار اینجا را کشف کرد. این مکان پرت و دور از دسترس با چشم انداز دهانه رودخانه، در منطقه نیمه گرجهتی پوندولند (Pondoland) در سواحل وحشی واقع شده است. لامپ هایی که از انرژی خورشیدی استفاده می نمایند، باغچه ای سرشار از گیاهان دارویی، مزارع کرم برای بازیافت مواد ارگانیک و ساعت خروسی تعدادی از ویژگی های زیست محیطی این اقامتگاه فوق العاده هستند. هدف از احداث این مجموعه توسعه توریستی پایدار در منطقه ای است که طبیعت و زندگی جانوری آن به صورت جدی به وسیله معدن های متعدد و توسعه بزرگراه تهدید می گردد. تعداد زیادی از ساکنین روستای تسوولنی (Tswelleni) (تسوولینی در لهجه پوندویی زبان خوسایی به معنی پیاز است) در این مجموعه مشغول به کار هستند. اسکان میهمانان در رانداول های کاهگلی صورت می گیرد که از پنجره آن ها چشم انداز اقیانوس هند پیدا است و اگر خوش شانس باشید، می توانید از ایوان این رانداول ها، وال ها و دلفین ها را در اقیانوس ببینید. شانس امتحان کردن غذاهای مخصوص سوخایی در روستای تسوولینی را در مدت اقامت در این مکان از دست ندهید.

برای چادر زدن در کرال باید به ازای هر نفر 5 پوند (28,852 تومان)پرداخت کنید، تخت های خوابگاه برای یک شب 7 پوند (40,393 تومان) هزینه دارند و هزینه کلبه های اشتراکی 9/5 پوند (54,819 تومان) برای یک شب است.

وب سایت کرال: thekraal.co.za

اقامتگاه امتنتو (Mtentu)

در منطقه ها حفاظت شده امخامباتی (Mkhambathi) پای رودی به نام امتنتو وجود دارد که در آنجا سواحل طلایی جای خود را به چمنزارهای وسیع و جنگل های باتلاقی می دهند. اقامتگاه امتنتو درست در همین پای روددرانتهای حیطه منطقه پوندولند واقع شده است. در این منطقه حفاظت شده امکان انجام فعالیت های زیادی برای توریستان وجود دارد. قایقرانی کانو در رودخانه، کاوش در ساحل زیبای پوندو پونیز، پیاده روی به سمت آبشار و تجربه حضور در یکی از مراسم سنتی شفای خوسایی تعدادی از این فعالیت ها هستند. توریستان در مدت اقامت در اتاقک های کاهگلی دهاتی می خوابند که حدبیشتر به میزان 4 نفر ظرفیت دارند و هرکدام از آن ها ایوانی دارند که می توانید برای صرف قهوه صبحگاهی در آن ها بنشینید و چشم انداز اقیانوس را دیدن کنید. در این اقامتگاه امکانات سبز فراوانی مانند دوش هایی که آب آن ها به وسیله انرژی خورشیدی و گاز گرم می گردد، وجود دارد. درصدی از عایدی امتنتو هم به جامعه محلی آمادیبا (Amadiba) اختصاص می یابد.

هزینه اقامت در امتنتو 4 پوند (23,082 تومان) به ازای هر نفر برای چادر زدن و 6/5 پوند (37,508 تومان) برای اجاره تخت در خوابگاه است، و اجاره یک اتاقک چهار نفره هم 29/5 پوند (170,229 تومان) هزینه دارد.

وب سایت مجموعه: mtentulodge.co.za

منبع: گاردین

منبع: کجارو
انتشار: 23 آذر 1400 بروزرسانی: 23 آذر 1400 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 882

به "تور آفریقای جنوبی: 10 اقامتگاه برتر کوله پشتی گردها در آفریقای جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور آفریقای جنوبی: 10 اقامتگاه برتر کوله پشتی گردها در آفریقای جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید