شروع حذف قیمت مصرف کننده از لیبل فروش قفسه های فروشگاه ها و درج قیمت فروش

به گزارش پری بلاگ، رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای از حذف قیمت مصرف کننده درج شده بر روی لیبل قفسه های فروشگاه ها (قیمت ها خط زده شده پیش از اعمال تخفیف) خبر داده و اعلام نمود که برای بعضی فروشگاه ها از امروز (دوشنبه) این دستور شروع شده و برای باقی فروشگاه ها نیز طی چند روز آینده شروع می گردد. قمیت پیش از تخفیف (قیمت اصلی کالا) از لیبل قفسه های فروشگاه حذف خواهد شد اما در فاکتور مشتریان درج می گردد.

شروع حذف قیمت مصرف کننده از لیبل فروش قفسه های فروشگاه ها و درج قیمت فروش

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای صبح امروز (دوشنبه) نشستی رسانه ای به جهت شفاف سازی ابهامات اخیر در خصوص گران فروشی و تخلفات فروشگاه های زنجیره ای در محل اتاق اصناف ایران برگزار کرد.

امیرخسرو فخریان- رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای- ضمن اعلام خبر حذف قیمت مصرف نماینده از لیبل قفسه های فروشگاه ها از امروز برای بعضی فروشگاه های زنجیره ای و اجرای آن طی روزهای آینده، تاکید نمود: قیمت پیش درج شده بر روی کالا که همان قیمت مصرف نماینده بوده و در فروشگاه های زنجیره ای قیمت آن خط خورده بوده؛ حذف خواهد شد اما هردو قیمت (پیش و پس از تخفیف فروشگاه) در فاکتور مشتری درج خواهد شد.

وی در پاسخ به سوال در رابطه با گزارش اخیر سازمان تعزیرات مبنی بر فروش یک کیسه برنج 10 کیلویی تنظیم بازار به قیمت 185 هزار تومان در حالیکه فراوری این محصول متعلق به بهمن ماه سال 1397 بوده و با قیمت تنظیم بازار 8000 تومان عرضه شده است؛ طی این دوسال این کالا کجا بوده و چرا عرضه نشده است؟ توضیح داد: فروشگاه های ما اجازه اینکه بخواهند محصولی را در انبارها ذخیره نموده تا در زمانی خاص، عرضه نمایند، ندارند؛ چراکه فروشگاه از خواب کالا سودی نخواهد برد؛ متحمل ضرر هم می گردد. ضمن اینکه فروشگاهی که این مورد در آن دیده شده کمتر از یکسال است که افتتاح شده و طبق آنالیز ها تعیین شد که این کالا در انبار توزیع دولتی و جزو ذخایر دولت بوده و اکنون به فروشگاه عرضه شده است.

فخریان در دیگر سوال مبنی بر مشاهده یک نوع محصول با سه قیمت متفاوت (15، 20 و 24 هزار تومانی) در قفسه یک فروشگاه زنجیره ای و فروش همگی آن ها با قیمت 24 هزار تومان؛ گفت: در امسال به طور میانگین 3.5 بار افزایش قیمت در کالاهای مختلف داشته ایم. ضمن اینکه بارکد خوان های صندوق فروشگاه قابلیت تفکیک کالای جدیدتر را نه تنها در کشور ما بلکه در همه کشورها ندارد؛ لذا علاوه براینکه خواسته شده چیدمان کالاها براساس قدیم به جدید باشد؛ از فروشگاه ها خواسته شده تا به مدت یکماه از افزایش قیمت کالاها، آن ها را با همان قیمت گذشته بفروشند تا کالای فراوری پیشتر فروش فرایند.

البته این را باید در نظر گرفت که بعضی مشتریان نیز اجناس را از میانه قفس با انتهای قفسه که کالای جدیدتر چیده شده انتخاب می نمایند؛ اما این اطمینان را به مشتریان می دهیم که از فروشگاه خواسته شده تا یکماه پس از افزایش نرخ کالا، با همان قیمت سابق عرضه نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 442

به "شروع حذف قیمت مصرف کننده از لیبل فروش قفسه های فروشگاه ها و درج قیمت فروش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع حذف قیمت مصرف کننده از لیبل فروش قفسه های فروشگاه ها و درج قیمت فروش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید