اجرای نهمین اعدام فدرال سال 2020 در آمریکا

به گزارش پری بلاگ، فردی که بیش از 20 سال پیش در قتل یک زوج در ایالت آیووا مشارکت داشت، در روزهای آخر دولت ترامپ با تزریق مواد کشنده اعدام شد. این نهمین اعدام در سال 2020 در ایالات متحده آمریکا است.

اجرای نهمین اعدام فدرال سال 2020 در آمریکا

طبق گزارش آسوشیتدپرس اعدام براندون برنارد که در زندان ترهوت ایندیانا با تزریق فنوباربیتال اجرایی شد در واقع اعدام فردی بود که در هنگام ارتکاب جرم در سن نوجوانی قرار داشت.

چندین چهره سرشناس از جمله کیم کارداشیان از دونالد ترامپ درخواست نموده بودند که حکم برنارد را به حبس ابد تبدیل کند. کارداشیان دو روز پیش با منشن کردن حساب کاربری دونالد ترامپ در توییتر از وی خواست در حکم برنارد تخفیف دهد.

با این حال شب گذشته در ساعت 21:27 به وقت محلی برنارد 40 ساله با حضور چند شاهد اعدام شد.

وی آخرین سخنان خود را خطاب به خانواده زوجی که در کشتن آن ها نقش داشت انجام داد: متاسفم. این تنها کلماتی است که می توانم بگویم.

با این حال وی سه دقیقه صحبت کرد و گفت منتظر این فرصت بود تا بگوید متاسف است، نه تنها برای خانواده قربانیان بلکه همزمان برای دردی که برای خانواده خودش ایجاد نموده است.

وی با اشاره به سهم خود در این قتل گفت: کاش می توانستم همه آن ها را پس بگیرم اما نمی توانم.

برنارد در زمان قتل 18 ساله بود که به همراه چهار نوجوان دیگر تاد و استیسی باگلی را متوقف کردند و ربودند. برنارد خودروی آن ها را آغشته به مواد آتش زا کرد و با قرار دادن این زوج در صندوق عقب، خودرو را به آتش کشید.

اعدام های فدرال پس از وقفه 17 ساله با وجود شیوع ویروس کرونا در زندان های ایالات متحده آمریکا در ماه ژوئیه با دستور دولت ترامپ از سر گرفته شد.

خانواده یکی از مقتولان پس از این اعدام با خواندن بیانیه ای از ترامپ و ویلیام بار وزیر دادگستری دولت تشکر کرد.

به گزارش یورونیوز، کریستوفر ویالوا، همدست برنارد که پیش از به آتش کشیدن خودروی این زوج با اسلحه به سر آن ها شلیک نموده بود در ماه سپتامبر اعدام شد.

علاوه بر اجرایی شدن این اعدام که در دوران انتقال قدرت اتفاق افتاده است، قرار است آلفرد بورژوا، راننده 56 ساله کامیون از ایالت لوئیزیانا نیز به جرم کشتن دختر دو ساله خود با کوبیدن مکرر سر او به شیشه و داشبورد کامیون اعدام گردد. وکلای بورژوا ادعا کردند که وی از نظر عقلی سالم نیست و بنابراین نباید اعدام گردد. با این حال چندین دادگاه در رای خود گفته اند که شواهد این ادعا را تایید نمی کند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 363

به "اجرای نهمین اعدام فدرال سال 2020 در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای نهمین اعدام فدرال سال 2020 در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید