اسکار فیلم های پذیرفته شده رقابت امسال را گفت

به گزارش پری بلاگ، فهرست رسمی فیلم هایی که از سوی اسکار برای شرکت در بخش های مستند بلند، انیمیشن بلند و فیلم بلند بین المللی اسکار 2021 پذیرفته شده اند، شب پیش اعلام شد.

اسکار فیلم های پذیرفته شده رقابت امسال را گفت

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران و به نقل از ورایتی، فهرست رسمی فیلم هایی که از سوی اسکار برای شرکت در بخش های مستند بلند، انیمیشن بلند و فیلم بلند بین المللی اسکار 2021 پذیرفته شده اند، شب پیش اعلام شد.

این در حالی است که برخی از این فیلم ها هنوز اکران نشده اند و باید همه طبق شرایط اسکار پیش برودند تا بتوانند وارد مرحله رای گیری شوند.

با پذیرش 238 فیلم برای رقابت در بخش مستند بلند امسال رکوردی در این زمینه گذاشته شد که رکورد 170 فیلم سال 2017 را پشت سر گذاشت. سال پیش 159 مستند بلند برای دریافت جایزه اسکار در این بخش شرکت کرده بودند.

در این میان از فیلم های مدعی امسال می توان از مستند زمان نام برد که از شرکت آمازون استودیو است و برنده جایزه انجمن منتقدان فیلم لس آنجلس، هیات ملی نقد و حلقه منتقدان فیلم نیویورک شده است. این فیلم اولین فیلم پس از فیلم داستان هایی که می گوییم ساخته سارا پولی است که سال 2012 هر سه این جوایز را با هم برده بود. اما فیلم پولی آن سال نتوانست نامزدی اسکار را کسب کند. اعضای بخش مستند از یکم فوریه شروع به رای گیری می کنند تا از این میان 15 فیلم فهرست نهایی را انتحاب کنند. از میان این فهرست 5 نامزد اصلی انتخاب می شوند.

آکادمی امسال شرایط رقابت را راحت تر کرد و فیلم هایی که قرار بود روی پرده بروند، ولی به دلیل کرونا اکران نشدند را پذیرفته است.

در بخش فیلم بلند انیمیشن نیز 27 فیلم واجد شرایط شناخته شدند. سال پیش در این بخش 32 فیلم حضور داشتند و رکورد این بخش هنوز متعلق به سال پیش است. در میان این رقبا، روح کمپانی پیکسار تا به امروز بیش از 18 جایزه از جوایز منتقدان را دریافت کرده است. از دیگر فیلم های مطرح انیمیشن می توان از بالای ماه، ترول ها: تور جهانی، گرگ گردان ها و به پیش نام برد. تا 5 مارس 5 نامزد نهایی این بخش به رای اعضای اسکار انتخاب می شوند که شامل اعضای شاخه انیمیشن و هر یک از اعضای دیگر بخش ها که تمایل به رای دادن در این بخش دارند می شود. سال پیش افرادی می توانستند رای بدهند که حداقل نیمی از فیلم های حاضر را تماشا کرده باشند. به این ترتیب امسال نیز باید حداقل 14 فیلم را تماشا کرده باشند تا بتوانند در این بخش رای بدهند.

در بخش فیلم بلند بین المللی نیز 93 فیلم از کشور های مختلف پذیرفته شده که به معنی ثبت یک رکورد است. سال پیش نیز 93 کشور فیلم به آکادمی معرفی کردند و رکورد 92 فیلم سال 2017 شکسته شد، اما فیلم نیجریه تایید نشد و درنهایت 92 فیلم در بخش فیلم بلند بین المللی رقابت کردند. امسال نیز در اصل 97 فیلم به اسکار معرفی شد، اما 4 فیلم واجد شرایط تشخیص داده نشدند.

تا اینجا دور دیگر از دانمارک بیشترین جوایز را از منتقدان دریافت کرده است. این فیلم در عین حال به نظر می رسد در دیگر جوایز اسکار نیز بتواند حضوری پررنگ داشته باشد. به ویژه حضور مدس میکلسن در بخش بهترین بازیگر مرد می تواند از همین حالا پیش بینی شود.

لسوتو، سودان و سورینام برای اولین بار در بخش فیلم بلند بین المللی شرکت کرده اند.

این در حالی است که آکادمی امسال شمار منتخبان در فهرست اولیه این بخش را از 10 فیلم به 15 فیلم افزایش داده است. برای اولین بار در تاریخ آکادمی همه شاخه ها می توانند در دور اولیه به فیلم منتخب خود رای بدهند و سقفی برای تماشای فیلم ها نیز وجود ندارد. رای گیری در این بخش از یکم تا پنجم فوریه ادامه خواهد داشت و اسامی 15 فیلمی که بیشتری رای را آورده اند 9 فوریه اعلام می شود.

سال پیش انگل از کره جنوبی اولین فیلم خارجی زبانی شد که هم به عنوان بهترین فیلم بخش بین المللی و هم بهترین فیلم سال اسکار برنده شد و جایزه بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه اوریجینال را هم برد.

15 مارس اسامی نامزد های منتخب برای شرکت در رقابت اسکار نود و سوم اعلام می شود. مراسم 25 آوریل برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 454

به "اسکار فیلم های پذیرفته شده رقابت امسال را گفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسکار فیلم های پذیرفته شده رقابت امسال را گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید