اسکوچیچ: برای این بازی فقط یک جلسه تمرین داشتیم

به گزارش پری بلاگ، دراگان اسکوچیچ پس از پیروزی 2 بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل ازبکستان گفت: ابتدا از فدراسیون فوتبال دو کشور تشکر می کنم که برای آماده سازی و انجام این مسابقه کوشش کردند. به بازیکنان تیم خودم هم بابت این پیروزی تبریک می گویم. تعدادی از آنها تازه از لیگ قهرمانان آسیا آمده بودند و شرایط برای انجام این بازی اصلاً آسان نبود، اما با این حال بازیکنانم کوشش زیادی کردند و این برد را به آنها تبریک می گویم.

اسکوچیچ: برای این بازی فقط یک جلسه تمرین داشتیم

وی اضافه کرد: ما فرصت خیلی کمی برای آماده سازی داشتیم و فقط با یک جلسه تمرینی تاکتیکی در این بازی حاضر شدیم. در این بازی هم سعی کردیم از دو سیستم متفاوت استفاده کنیم که تاکتیک ما در نیمه اول استفاده از سیستم 2-1-3-4 بود و احساس کردیم با این سیستم از کناره ها مشکل داریم. البته انتظار داشتم این ضعف در کناره ها را داشته باشیم و پیش بینی این اتفاق را نموده بودم. در نیمه دوم تغییر سیستم دادیم تا بتوانیم کناره ها را پوشش دهیم و به سیستم 1-3-2-4 روی آوردیم و سعی کردیم بازی را در کناره ها آرام کنیم. از شش بازیکن تعویضی هم که به زمین آمدند، راضی هستم.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان اظهار داشت: علاوه بر شش بازیکن تعویضی که به زمین آمدند، چند بازیکن جوان دیگر داریم که به تیم اضافه کردیم و می توانند انرژی خوبی به تیم ما اضافه نمایند. ازبکستان هم تیم خوبی بود و تجربه این بازی می تواند برای ما خوب باشد.

اسکوچیچ در خصوص تاکتیک تیم ازبکستان هم گفت: می دانستیم که ازبکستان با سیستم 1-4-1-4 بازی می نماید و از کناره ها نفوذ خواهد نمود و این را پیش بینی نموده بودیم. با این حال ما در بازی های رسمی می توانیم از سیستم 1-3-2-4 استفاده کنیم که تیم ملی و باشگاه های ما بارها با این سیستم بازی نموده اند. این یک بازی محبت آمیز بود که فرصت محک زدن تیم در یک سیستم جدید را داشتیم.

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص مقایسه سردار آزمون و الدور شومورودوف مهاجم دو تیم که در زنیت روسیه و جنوای ایتالیا بازی می نمایند، خاطر نشان کرد: من بازی های الدور شومورودوف را دیده ام و بازیکن خوبی است، سردار هم در یکی از بهترین تیم های اروپایی بازی می نماید و همه از کیفیت او باخبر هستند. زمانی هم که از ایتالیا با من تماس گرفتند و در رابطه با مهاجم ازبکستان از من سؤال کردند، از کیفیت او تعریف کردم.

منبع: فرارو
انتشار: 21 آبان 1399 بروزرسانی: 21 آبان 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 240

به "اسکوچیچ: برای این بازی فقط یک جلسه تمرین داشتیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسکوچیچ: برای این بازی فقط یک جلسه تمرین داشتیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید