برای پیدا کردن آهنگ محبوب تان برای گوگل زمزمه کنید

به گزارش پری بلاگ، گوگل خاتمه قابلیتی را برای یافتن آهنگی که مرتب در ذهن کاربر تکرار می گردد اما هیچ کلمه ای از آن را به خاطر ندارد، عرضه کرد.

برای پیدا کردن آهنگ محبوب تان برای گوگل زمزمه کنید

به گزارش خبرنگاران، قابلیت Hum to search یا برای جست و جو زمزمه کنید در اپلیکیشن گوگل برای iOS اپل و اندروید عرضه شد. کاربران می توانند با زمزمه کردن یا آواز خواندن در میکروفون گوشی، آهنگی را که مد نظرشان است، پیدا نمایند.

این فناوری به این صورت کار می نماید که کاربر به مدت 10 تا 15 ثانیه آهنگی که در ذهنش تکرار می گردد را زمزمه می نماید و فناوری گوگل ملودی آهنگ را گرفته و آن را به یک توالی مبتنی بر اعداد تبدیل می نماید و این توالی می تواند برای شناسایی آهنگها بر مبنای منابع مختلف شامل آواز افراد، زمزمه کردن یا سوت زدن و همچنین رکوردینگ استودیو مورد استفاده قرار گیرد.

گوگل هوش مصنوعی شناسایی نماینده آهنگ را در سال 2017 با گوشی پیکسل 2 عرضه کرد که کوشش کوچکی از سوی این شرکت برای فراهم سازی امکان شناسایی آهنگ توسط گوشی بدون اتصال به اینترنت بود. این شرکت سال بعد هوش مصنوعی را به اپلیکیشن توسعه داد که در آن کاربران می توانستند از اپلیکیشن بپرسند چه آهنگی پخش می گردد.

این فناوری انتظار ندارد کاربر خواننده کامل باشد و نتایج بر مبنای آهنگ باشد. زمانی که نتایج ظاهر می شوند، کاربر می تواند آهنگی که فکر می نماید مورد نظرش بوده است را انتخاب کند.

در نتایج ظاهر شده همچنین ویدیوی موزیک، بررسی آهنگ و حتی کاور آهنگ هم دیده می گردد. همچنین لینکی برای شنیدن آهنگ در سرویسهای پخش موسیقی نمایش داده خواهد شد.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، این فناوری در برنامه Assistant گوگل هم کار می نماید. این قابلیت در حال حاضر در 20 زبان موجود است و گوگل امیدوار است در آینده زبانهای بیشتری را اضافه کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 آذر 1399 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 262

به "برای پیدا کردن آهنگ محبوب تان برای گوگل زمزمه کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای پیدا کردن آهنگ محبوب تان برای گوگل زمزمه کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید