جزئیات درگیری مرگبار یک محیط بان با دو شکارچی غیرمجاز در مازندران

به گزارش پری بلاگ، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست جزئیاتی از درگیری یک محیط بان با دو شکارچی غیرمجاز را تشریح و خاطرنشان کرد: این محیط بان به همراه یکی دیگر از همکارانش مشغول گشت زنی در منطقه بودند که با دو شکارچی غیرمجاز روبه رو می شوند.

جزئیات درگیری مرگبار یک محیط بان با دو شکارچی غیرمجاز در مازندران

به گزارش خبرنگار حوزه محیط زیست خبرگزاری تسنیم، چندی پیش اخباری در فضای مجازی مبنی بر کشته شدن یک شکارچی غیرمجاز در درگیری با محیط بانان منطقه حفاظت شده سوادکوه از توابع استان مازندران منتشر شد که سرهنگ جمشید محبت خانی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست در گفت وگو با خبرنگار حوزه محیط زیست خبرگزاری تسنیم، ضمن تأیید این خبر، جزئیاتی از نحوه درگیری این شکارچی غیرمجاز با محیط بانان را تشریح کرد.

محبت خانی با اشاره به جزئیاتی از این حادثه اظهار کرد: طبق اظهارات محیط بان اکبر ایمانی، او به همراه یکی دیگر از همکارانش در روز پنجشنبه گذشته، مشغول گشت زنی در منطقه بودند که با دو شکارچی غیرمجاز روبه رو می شوند.

وی اضافه نمود: طبق اظهارات اولیه این محیط بان، او و دیگر همکارش از به همراه داشتن لاشه شکار کل وحشی متوجه شکار این حیوان از سوی شکارچیان می شوند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست ادامه داد: شکارچیان با دیدن دو محیط بان اقدام به فرار می نمایند که با فرمان ایست محیط بان اکبر ایمانی روبرو می شوند، اما یکی از این شکارچی ها به سمت محیط بانان شلیک می نماید.

محبت خانی اضافه نمود: محیط بان اکبر ایمانی در اظهاراتش عنوان نموده که برای دفاع از جانِ خودش و محیط بان دیگر، پس از مسلح کردن اسلحه، قصد شلیک چند تیرِ هوایی را داشته و قصد شلیک به سمت شکارچیان را نداشته است، اما به دلیل اینکه منطقه دارای شیب و لغزنده بوده، وی تعادلش را از دست می دهد و گلوله پس از اصابت به یکی از شکارچیان، موجب مرگ وی می گردد.

وی تأکید کرد: طبق اظهارات محیط بان ایمانی، پس از اصابت گلوله به یکی از شکارچیان، شکارچی دیگر نیز از صحنه فرار می نماید که پرونده از سوی نیروی انتظامی در حال آنالیز است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست با اشاره به معین تکلیف محیط بان ایمانی و در پاسخ به این پرسش که آیا عمل او قتل عمد محسوب می گردد یا خیر؟، گفت: در صورتی که محیط بان ایمانی برابر قانون و مقررات استفاده از سلاح اقدام نموده باشد، این حادثه قتل عمد محسوب نمی گردد و او فقط می بایست دیه ای پرداخت کند که این دیه نیز از محل بیمه مسئولیت محیط بانان پرداخت خواهد شد، البته اظهارنظر در این زمینه قطعی نیست و باید منتظر نتیجه تحقیقات باشیم و تا شرایط به طور کامل روشن گردد.

محبت خانی در سرانجام با بیان اینکه این پرونده در بخش حقوقی استان مازندران در حال آنالیز است، گفت: باید به این نکته توجه گردد که محیط بانان همیشه دغدغه حفاظت از طبیعت و حیات وحش را دارند و معمولا در درگیری ها با شکارچیان غیرمجاز، تا زمانی که پای دفاع از جانشان نباشد، از اسلحه استفاده نمی نمایند؛ امیدواریم چنین حوادث تلخی در آینده تکرار نگردد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 329

به "جزئیات درگیری مرگبار یک محیط بان با دو شکارچی غیرمجاز در مازندران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات درگیری مرگبار یک محیط بان با دو شکارچی غیرمجاز در مازندران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید