حقایق علمی تعجب برانگیز درباره مسافرت، از تأثیرات شگرف سلامتی تا افزایش امید به زندگی

به گزارش پری بلاگ، هنگامی که ما به مسافرت می رویم قصدمان امتحان کردن تجربیات نو و تماشای تمام دیدنی هاست و باید بدانیم هر چه باشد ما برای رسیدن به آنجا هزینه نموده ایم بنابراین تمایل بیشتری برای استفاده از وقت و لذت از سفرمان داریم.

حقایق علمی تعجب برانگیز درباره مسافرت، از تأثیرات شگرف سلامتی تا افزایش امید به زندگی

تقویت ایمنی بدن با مسافرت

مسافرت شما را در معرض محیط های مختلف قرار می دهد که این مساله باعث ایجاد آنتی بادی های قوی تر می گردد وسیستم ایمنی بدن شما را به شکل قابل توجهی تقویت می نماید. آنتی بادی های پروتئین های کوچکی هستند که از سیستم ایمنی بدن شما در برابر پاتوژن های مضر محافظت می نمایند.

در واقع تحقیقات نشان می دهند که قرارگیری در معرض بعضی آلودگی ها و بیماری های جزئی در حقیقت بدن و بنیه شما را قوی تر می نماید. این مساله به این معنی نیست که نباید اصول بهداشت را در سفر نادیده گرفت.

پایین آوردن سطح استرس با مسافرت

به طور علمی ثابت شده است که مسافرت شادی را در شما افزایش و افسردگی را کاهش می دهد و باعث خونسردی شما می گردد.

در مطالعه ای نشان داده شد که سه روز بس از تعطیلات مسافران احساس استراحت کافی استرس کمتر و حال بهتری داشته اند. این بهبودی زمانی که آنها به خانه بازمی گردند از میان نرفته بلکه برای هفته ها ادامه بیدا می نماید.

مسافرت باعث سلامت مغز شما می گردد

سفر فکر شما را باز می نماید. افراد تازه را دیدار می کنید. با شرایط تازه سازگار می شوید. نسبت به مسائل جهانی و فرهنگی آگاهی بیشتری پیدا می کنید و از آنجا که تجربه های تازه انعطاف پذیری شناختی شما را افزایش داده و شما را از نظر فکری هشیارتر می نماید. برای سلامتی شما مناسب است. مطالعات نشان داده رابطه میان مسافرت و افزایش خلاقیت ادراک عمیق تر از آگاهی های فرهنگی و رشد شخصیتی هستند. با توجه به مطالعات پژوهشگران کسانی که مسافرت نموده و خارج ازکشور تحصیل می نمایند افرادی با فکر بازتر و از نظر احساسی با ثبات تر هستند.

کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی با مسافرت

زیرا کسانی که برای یک تعطیلات کوتاه دور از خانه هایشان به سر می برند عموما استرس و اضطراب کمتری دارند. یا حداقل می خواهند از عوامل استرس زایشان برای مدتی فارغ شوند.به این علت مطالعات طولانی در خصوص قلب نشان داد که زنان و مردانی که سالانه به مسافرت می روند احتمال کمتری در ابتلا به حمله قلبی یا بیماری قلبی دارند.

مسافرت شما را خوش اندام می نماید

درست است که مسافرت معمولا به معنی ساعت ها نشستن در یک وسیله نقلیه تا خاتمه سفر است اما به معنی فرصت های فراوان برای مجبور کردن خودتان به فعال بودن نیز هست. هنگامی که ما سفر می کنیم قصدمان امتحان کردن تجربیات تازه و تماشای تمام تماشای هاست هر چه باشد ما برای رسیدن به آنجا هزینه نموده ایم بنابراین تمایل بیشتری در کوشش برای بیشترین تفریحات را داریم.

بسیار بیشتر از زمانی که در حال برگشت به خانه هستیم در خیابان ها قدم می زنیم. یا اینکه برای تماشا برترین منظره ها اطرافمان پیاده روی می کنیم. حتی اگر برنامه شما برای تمام طول روز مندن در ساحل باشد قدم زدن روی ماسه ماهیچه های شما را وادار می نماید که دو برابر سخت تر کار نمایند.

منطقه ها بسیاری بر روی زمین هستند که ویژگی های درمانی دارند

رفتن در آب های سرشار از مواد معدنی مانند چشمه های آب گرم می تواند سلامت پوست شما را بهبود ببخشد درد و استرس را رفع کند و طول عمر شما را افزایش دهد.

مسافرت به شما اجازه می دهد که بیشتر زندگی کنید

درست است کسانی که مسافرت می نمایند امید به زندگی بیشتری دارند. تمام اشکال مسافرت چه داخلی چه خارجی زندگی ما را طولانی تر می نماید و در واقع می تواند امید به زندگی را در ما افزایش دهد.

منبع: گردشبان
انتشار: 5 تیر 1403 بروزرسانی: 5 تیر 1403 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 1304

به "حقایق علمی تعجب برانگیز درباره مسافرت، از تأثیرات شگرف سلامتی تا افزایش امید به زندگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقایق علمی تعجب برانگیز درباره مسافرت، از تأثیرات شگرف سلامتی تا افزایش امید به زندگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید