خرید اتوبوس های جدید پایتخت با پول اوراق مشارکت

به گزارش پری بلاگ، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از خرید اتوبوس های جدید با تزریق پول اوراق مشارکت بانک رفاه خبر داد.

خرید اتوبوس های جدید پایتخت با پول اوراق مشارکت

محمود ترفع در گفت وگو با خبرنگاران، در مورد نحوه هزینه کرد 500 میلیارد تومان اوراق مشارکت گفت: شورای شهر تهران سال گذشته با انتشار 1500 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای توسعه اتوبوس و مترو موافقت کرد که بر این اساس 1000 میلیاردتومان برای مترو و 500 میلیارد تومان نیز برای توسعه ناوگان اتوبوسرانی در نظر گرفته شد.

وی با بیان اینکه این اوراق مشارکت، توسط بانک رفاه منتشر شد و خوشبختانه بخشی از سهم 500 میلیارد تومانی اوراق مشارکت برای اتوبوسرانی آزادسازی شد، در مورد نحوه هزینه کرد این پول، شرح داد: این 500 میلیارد تومان به تدریح آزاد خواهد شد و به حساب شهرداری واریز می شود.

ترفع با تاکید بر اینکه تمامی این پول صرف خرید و توسعه ناوگان اتوبوسرانی می شود گفت: یک قرارداد خرید 250 دستگاه اتوبوس و مینی بوس با ایران خودور دیزل منعقد کرده بودیم که بر این اساس 130 دستگاه مینی بوس و 120 دستگاه اتوبوس ثبت سفارش کرده ایم که طبیعا بخشی از پول اوراق مشارکت به تسویه حساب این قرارداد می رسد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با تاکید بر اینکه درصدد انعقاد قرارداد خرید اتوبوس با یک شرکت دیگر هستیم و در صورت محقق شدن این مهم، پول اوراق صرف خرید اتوبوس های این شرکت می شود، ادامه داد: بسته به میزان پیشرفت قرارداد، پول تحویل داده می شود.

وی با بیان اینکه خرید اتوبوس هم از محل ردیف های بودجه ای شهرداری و هم از محل اوراق مشارکت خواهد بود، افزود: قیمت یک دستگاه اتوبوس تک کابین در حال حاضر به صورت میانگین حدود 4 میلیارد تومان است که باید ببینیم چه تعداد اتوبوس می توانیم با این رقم خریداری کنیم؛ اما قطعا پول اوراق مشارکت صرف خرید اتوبوس های نو برای تهران می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 422

به "خرید اتوبوس های جدید پایتخت با پول اوراق مشارکت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید اتوبوس های جدید پایتخت با پول اوراق مشارکت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید