درخواست کارگردان انگل از همکارانش درباره خشونت علیه آسیاتباران خبرنگاران

به گزارش پری بلاگ، بونگ جون هو کارگردان برنده اسکار فیلم انگل گفت سازندگان و فیلمسازان می توانند در برخورد با مسائل جسارت بیشتری داشته باشند و نباید از رویارویی با آن ها ترس داشته باشند.

درخواست کارگردان انگل از همکارانش درباره خشونت علیه آسیاتباران خبرنگاران

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از ددلاین، بونگ جون هو کارگردان برنده اسکار فیلم انگل گفت: کارگردانان و فیلمسازان در برخورد با مسائلی مانند خشونت علیه آسیاتباران باید جسورتر باشند.

این فیلمساز آسیایی که چهارشنبه شب در مصاحبه ای به صورت مجازی در دانشگاه چپمن آمریکا مصاحبه می کرد در واکنش به خشونتی که علیه آسیاتباران در آمریکا انجام می شود یادآوری کرد که باتوجه به اینکه از شما دور هستم باید اخبار را مانند یک خارجی ببینم، اما به عنوان یک انسان و عضوی از بشریت دیدن رفتار های جنایت کارانه از روی نفرت علیه آسیایی های آمریکایی و جنبش جان سیاهان مهم است ترسناک است. او در ادامه بیان نمود که به این فکر می کنم که صنعت فیلم در این موقعیت چه کار می تواند بکند؟ فیلم ساختن زمان و هزینه بسیار زیادی را می برد و مجموعه بزرگی است که نمی تواند به سرعت به مشکلاتی که در جامعه در حال وقوع است واکنش نشان دهد. ما از قضا و به همین دلیل فکر می کنیم سازندگان و فیلمسازان می توانند در برخورد با مسائل جسارت بیشتری داشته باشند و نباید از رویارویی با آن ها ترس داشته باشند.

او سپس فیلم کار درست را انجام بده ساخته اسپایک لی را مثل می زند و می گوید که این فیلم نمونه عالی واکنشی یک کارگردان است که این روز ها یک فیلمساز می تواند نشان دهد. این فیلم در سال 1989 و سه سال قبل از آغاز حوادث لس آنجلس ساخته شد و در حقیقت پیش بینی کرد که این اتفاقات رخ خواهد داد. به عقیده من این نقشی است که هنرمندان می توانند خلق کنند نه اینکه لزوماً حوادث جامعه را پیش بینی کنند، بلکه از بصیرت خود استفاده کنند تا مشکلاتی که در لایه های زیرین جامعه در حال جوشش است و می تواند بعد ها به انفجار بینجامد را به نمایش درآورد.

این کارگردان کره ای در بخش دیگری از صحبت های خود بیان می کند که فیلم انگل چنین رویکردی داشته است و با این سؤال آغاز می شود که فقیر یا ثروتمند بودن در زمانه حاضر به چه معناست؟ باید به عنوان هنرمند و سازنده، مسائل مهمی که در جامعه وجود دارد را درک کنید و با اثرتان پاسخی به آن بدهید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 575

به "درخواست کارگردان انگل از همکارانش درباره خشونت علیه آسیاتباران خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست کارگردان انگل از همکارانش درباره خشونت علیه آسیاتباران خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید