دیلی میل: احتمال لخته خون با تزریق واکسن جانسون 3.5 برابر می گردد

به گزارش پری بلاگ، نتایج یک مطالعه نشان می دهد آمریکایی هایی که یک دز واکسن کووید19 جانسون و جانسون را دریافت نموده اند، 3.5 برابر بیشتر از جمعیت عمومی احتمال ایجاد لخته های خونی را داشتند.

دیلی میل: احتمال لخته خون با تزریق واکسن جانسون 3.5 برابر می گردد

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از دیلی میل، نتایج یک مطالعه نشان می دهد آمریکایی هایی که یک دز واکسن کووید19 جانسون و جانسون را دریافت نموده اند، 3.5 برابر بیشتر از جمعیت عمومی احتمال ایجاد لخته های خونی را داشتند.

مقامات بهداشتی استان واشنگتن در آمریکا ماه گذشته از جان باختن یک زن پس از دریافت واکسن جانسون و جانسون بر اثر عارضه نادر سندروم انعقاد خونِ این واکسن خبر دادند.

این سندرم یک عارضه نادر اما جدی است که باعث لخته شدن خون با پلاکت های پایین می گردد. بعلاوه این عارضه به عنوان یک عارضه نادر مرتبط با واکسن جانسون و جانسون شناخته شده که علائم آن دو هفته پس از واکسیناسیون ظاهر می گردد.

محققان کلینیک مایو در روچستر، مینه سوتا، داده های جمعیت عمومی قبل از همه گیری را با داده های جمع آوری شده از عوارض جانبی واکسن که به وسیله مقامات بهداشتی گزارش شده مقایسه کردند. آنها دریافتند افرادی که این واکسن را دریافت نموده بودند، 3.5 برابر بیشتر از یک فرد معمولی قبل از همه گیری احتمال ابتلا به لخته خون مغزی داشتند.

محققان دریافتند زنان بین 30 تا 64 سال بیشتر در معرض خطر ابتلا به لخته شدن خون هستند.

لخته شدن خون و به ویژه ترومبوز سینوس ورید مغزی (CVST) یکی از عوارض جانبی شناخته شده واکسن J&J است و کشف این خطر علت توقف استفاده از واکسن در ماه آوریل بود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 آذر 1400 بروزرسانی: 6 آذر 1400 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 866

به "دیلی میل: احتمال لخته خون با تزریق واکسن جانسون 3.5 برابر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیلی میل: احتمال لخته خون با تزریق واکسن جانسون 3.5 برابر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید