توسعه فناوری مرتبط با سازگار کردن محیط زندگی معلولین و سالمندان

به گزارش پری بلاگ، دکتر حمیدرضا خانکه در گفتگو با خبرنگاران گفت: 65 واحد فناور در دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی وجود دارند که این واحدهای فناور در مرکز رشد مستقر شده اند. به تازگی پیروز شده ایم از هیأت رئیسه دانشگاه مجوزی مبنی بر استقرار واحدهای فناور در یک ساختمان 6 طبقه در میدان امام حسین (ع) تهران اخذ کنیم.

توسعه فناوری مرتبط با سازگار کردن محیط زندگی معلولین و سالمندان

وی اضافه نمود: پس از تصویب شورای رشد و شورای فناوری دانشگاه علوم توانبخشی، واحدهای فناور می توانند سه تا پنج سال در این مرکز رشد اقامت داشته باشند.

خانکه گفت: محور اصلی واحدهای فناور در دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، محور سازگار کردن محیط زندگی معلولین و سالمندان است. چرا که جمعیت سالمندی رو به رشد است و متأسفانه 30 درصد از مردم خدمات توانبخشی می گیرند و 17 درصد معلول داریم اما محیط اجتماعی، عمومی و زندگی با شرایط این افراد سازگار نیست.

وی یادآور شد: شرکت های دانش بنیان فعال در این حوزه مورد حمایت جدی دانشگاه علوم توانبخشی هستند و به تازگی مبالغی از سوی دانشگاه به یکی از صندوق های پژوهش و فناوری غیردولتی عرصه سلامت پرداخت کرده ایم تا وقتی فناوران دانشگاه می خواهند به سطوح بالاتر بروند بتوانند وام دریافت کنند.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی بیان کرد: با شهرداری تهران توافق کرده ایم که فضای سوله ای به ابعاد 6 هزار مترمربع در اختیار دانشگاه علوم توانبخشی قرار دهد تا شرکت های فناوری فعال در حوزه حوادث و بلایا در آن منطقه مستقر شوند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1402 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 1232

به "توسعه فناوری مرتبط با سازگار کردن محیط زندگی معلولین و سالمندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه فناوری مرتبط با سازگار کردن محیط زندگی معلولین و سالمندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید