محرک نوسازی بافت فرسوده منطقه 10 است

به گزارش پری بلاگ، شهر: ایجاد محرک برای آغاز نوسازی بافت فرسوده و تغییرات محورهای شریانی منطقه 10 در چند سال اخیر و فعال کردن این محورها برای ترغیب حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی از مهمترین دلایل ضرورت بازنگری در طرح تفصیلی است.

محرک نوسازی بافت فرسوده منطقه 10 است

جهت دریافت خدمات هزینه بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

مجید رباطی، شهردار منطقه 10 در مصاحبه با شهر با بیان اینکه منطقه 10 بیش از سایر مناطق به بازنگری در طرح تفصیلی احتیاج دارد، گفت: با توجه به اینکه بایستی در بافت فرسوده منطقه نفوذ و محرک ایجاد کرد؛ بازنگری در طرح تفصیلی یک امر ضرورری است. طرح تفصیلی هر منطقه باید مختص خودش باشد و امروز به جهت اینکه این طرح به صورت منطقه ای دیده نشده، به املاک زیر 180 متر در منطقه 10 اجازه ساخت چهار طبقه داده نمی گردد بنابراین به دلیل اینکه صرفه مالی برای سازندگان و مالکان وجود ندارد، کسی به سمت اخذ پروانه نمی رود.

او با اشاره به تغییرات شهر و منطقه در چند سال اخیر، اضافه کرد: بسیاری از فضاها از فضای کسب و کار خارج شدند و بسیاری دیگر از فضاها حالت مسکونی خود را از دست داده اند. محورهای نواب، امام خمینی (ره) و قزوین در منطقه به عنوان عبور شریانی احتیاجمند تغییرات تازه تری هستند.

رباطی در سرانجام با تاکید دوباره بر ضرورت بازنگری در طرح تفصیلی یادآور شد: خیابان قزوین در چند سال اخیر به جهت مداخلاتی که طرح نواب در آن ایجاد نموده به یک محور مرده و غیر فعال تبدیل شده که هیچ تمایلی از طرف مالکان و بخش خصوصی برای مشارکت و سرمایه گذاری در این محور مشاهده نمی گردد.

خبرنگار: علی سی پی

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 246

به "محرک نوسازی بافت فرسوده منطقه 10 است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محرک نوسازی بافت فرسوده منطقه 10 است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید