ناتوانی دولت انگلیس برای حل مشکل شکاف دیجیتال

به گزارش پری بلاگ، در شرایطی که امروزه بسیاری از امور به وسیله اینترنت قابل انجام هستند، هنوز 1.5 میلیون خانوار انگلیسی به هیچ وجه به اینترنت دسترسی ندارند.

ناتوانی دولت انگلیس برای حل مشکل شکاف دیجیتال

گزارشی که توسط رگولاتوری انگلیس موسوم به Ofcom تهیه و منتشر شده نشان می دهد آن دسته از اتباع انگلیس که طی سال های گذشته به اینترنت دسترسی نداشته اند، کماکان در فضای مجازی حضور ندارند و مقامات انگلیسی نتوانسته اند شکاف دیجیتال در این کشور را کاهش دهند.

بر اساس این گزارش 6 درصد از خانوارهای انگلیسی به هیچ وجه به اینترنت دسترسی ندارند و تقریباً نیمی از آنها پیچیدگی بیش از حد اینترنت را عامل عدم اتصال به آن عنوان نموده اند. 42 درصد از پاسخ دهندگان هم گفته اند نیازی به اتصال به اینترنت ندارند. بی علاقگی دیگر دلیل عدم استفاده از فضای مجازی عنوان شده است.

36 درصد از کل این خانوارها گفته اند هزینه دسترسی به اینترنت در انگلیس بسیار بالاست و لذا آنها به فضای مجازی متصل نمی شوند.

تحلیل گران می گویند تصور می شد شیوع ویروس کرونا که انجام بسیاری از امور و پیگیری آنها را تنها به وسیله اتصال به اینترنت ممکن می نماید باعث گردد تا اکثریت مطلق خانوارهای انگلیسی آنلاین شوند. اما ظاهراً مشکل شکاف دیجیتال در انگلیس جدی تر از آن است که حتی با شیوع ویروس کرونا نیز رفع گردد. بخش قابل توجهی از افراد 65 سال به بالا و خانوارهای کم درآمد در انگلیس از اینترنت استفاده نمی نمایند.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 613

به "ناتوانی دولت انگلیس برای حل مشکل شکاف دیجیتال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناتوانی دولت انگلیس برای حل مشکل شکاف دیجیتال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید