نیک سرشت: با قانون ممنوعیت حضور در باشگاه ها باید عذر تمام مربیان ملی تکواندو خواسته شود

به گزارش پری بلاگ، مدیر اجرایی تیم تکواندو فتح صدر البرز گفت: اگر قانون ممنوعیت حضور در باشگاه ها باشد باید عذر تمام مربیان ملی رده های محتلف حاضر در لیگ خواسته شود.

نیک سرشت: با قانون ممنوعیت حضور در باشگاه ها باید عذر تمام مربیان ملی تکواندو خواسته شود

کاظم نیک سرشت در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در خصوص اعلام رئیس سازمان تیم های ملی مبنی بر ممنوعیت حضور مربیان ملی با قرارداد بلند مدت در باشگاه ها گفت: مصاحبه فرهادیان را خواندم و مطالب عنوان شده نظر او است. اگر در این خصوص بحث ممنوعیت قانونی وجود داشت، باید فدراسیون تکواندو مصوبه ای را در این خصوص به صورت رسمی اعلام و به باشگاه ها ابلاغ می کرد.

وی ادامه داد: لیگ تکواندو ایران قدمت 27 ساله دارد و در این سال ها سرمربیان، مربیان و مدیران فنی در تیم های مختلف باشگاهی صاحب جایگاه و عنوان بوده و چه بسا برخی افراد در دو باشگاه مختلف همزمان سرمربی یا مدیر فنی بودند. در این شرایط شاهد بودیم که مسابقات برگزار شد و هیچ خدشه ای به شاکله فدراسیون و برنامه های اجرایی آن وارد نشد و خروجی لیگ نیز به نتایج درخشان تیم ملی در سطح المپیک، آسیا و جهان ختم شده است.

مدیراجرایی تیم تکواندو فتح صدر البرز با اشاره به حضور مربیان ملی در باشگاه های مختلف گفت: در حال حاضر اکثریت تیم ها از مربیان ملی در رده های مختلف بهره می برند. مربیان ملی که به عنوان سرمربی، مربی و مدیر فنی در سال های اخیر با باشگاه ها فعالیت کردند با برنامه ریزی درست، هم توقعات باشگاه هایی که در آنها حضور داشتند را برآورده کردند و هم به امور ملی رسیدند.

نیک سرشت در خصوص اینکه در صورت وجود این قانون تکلیف بسحاق به عنوان سرمربی این باشگاه چه خواهد شد، گفت: باشگاه فتح صدر البرز همانند باشگاهای دیگر از منابع انسانی که با تفکرات و سیاست های باشگاه سازگاری دارد، بهره می برد و بسحاق هم جزو گزینه های باشگاه است که قرار است با ما همکاری داشته باشد. با توجه به تجربه و تخصص بسحاق از او درخواست همکاری کردیم و رابطه بین ما و ایشان نیز رفاقتی و برادرانه است. هدف باشگاه حمایت و پشتیبانی از فدراسیون و تیم ملی است و باید سیاست هایی که تدوین و اجرا می شود در جهت همین موضوع شکل بگیرد، چراکه باشگاه ها، قهرمانان، مربیان و فدراسیون مانند یک زنجیر به هم پیوسته هستند.

وی خاطرنشان کرد: با چهره های شاخص تکواندو کشورمان هیچ قراردادی تنظیم نکردیم و صرفا حمایت و کمک به تکواندو و جوانان کشورمان را هدف قرار دادیم. استفاده از ساعی و بسحاق بنا به پارامترهای فنی و تخصصی باشگاه بوده تا بتوانیم ضمن به کارگیری و اجرای دقیق برنامه های مدون و تنظیم شده در حوزه فنی، در سطح کیفی نیز شاهد ارتقای قهرمانان و بهبود عملکرد آنها باشیم. همانطور که در مصاحبه های قبلی، من و مدیرعامل باشگاه تاکید داشتیم، نگاه باشگاه ما، شخصی نیست و به دنبال نگاه ملی و سیاست های کلان فدراسیون هستیم تا در نهایت هر دو طرف از این موضوع بهره مند شویم.

مدیر اجرایی فتح صدر در خصوص اینکه قانونی مدنظر فدراسیون را به صلاح تکواندو می داند یا خیر، به خبرنگاران گفت: باشگاه فتح صدر البرز در این خصوص چیزی دریافت نکرده است. اگر چنین قانونی باشد، باید عذر تمام مربیان ملی که در سطوح باشگاهی فعالیت دارند خواسته شود. برای تصویب چنین قانونی باید فدراسیون با بررسی و تشکیل جلسه با اعضای هیئت رئیسه و کمیته فنی به این نتیجه برسد که به کارگیری مربیان ملی در سطح باشگاهی به صلاح نیست و به صورت رسمی نیز به باشگاه ها اعلام کند.

نیک سرشت ادامه داد: اگر بیان این موضوع یک نظر شخصی بوده به نظر من به عنوان عضو کوچکی از خانواده تکواندو این مبحث داراری اشکال است. حضور مربیان ملی در کنار تیم های لیگ می تواند شناخت و اشرافیت آنها را نسبت به محیط تکواندو ایران، قهرمانان و منابع انسانی دقیق تر و شفاف تر کند و در سیاست گذاری تیم ملی مد نظر قرار گیرد.

وی یادآور شد: مربی ملی که توانمند و برنامه مدار باشد، می تواند با نگاه حرفه ای تعادل لازم را بین حضور در تیم ملی و باشگاه برقرار کند. شناخت میدانی قطعا می تواند در تصمیمات اتخاذ شده به نفع تیم ملی باشد و همچنین تجربیات این عزیزان و انتقال آن در محیط باشگاه ها نیز قطعا در ارتقای سطح تکواندو راهگشا خواهد بود. این عزیزان در کنار بُعد تخصصی و تجربی، دارای خصوصیات اخلاقی بالا هستند و هرگز از راستا اخلاق و انضباط خارج نخواهند شد. اگر خدای نکرده از این راستا خارج شوند، قطعا سیستم را دچار مشکل خواهند کرد. خدا را شکر تمامی مربیان ملی ما از چهارچوب و ساختار اخلاقی و اعتقادی خوبی برخوردار هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 318

به "نیک سرشت: با قانون ممنوعیت حضور در باشگاه ها باید عذر تمام مربیان ملی تکواندو خواسته شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیک سرشت: با قانون ممنوعیت حضور در باشگاه ها باید عذر تمام مربیان ملی تکواندو خواسته شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید