هر خانمی چه مدل مانتویی باید بپوشد

به گزارش پری بلاگ، انتخاب مانتو یکی از مهم ترین انتخاب در حوزه خرید لباس برای خانم ها است، زیرا تنها آیتمی که خانم ها می توانند در محیط بیرون از منزل بپوشند، مانتو است.

هر خانمی چه مدل مانتویی باید بپوشد

البته در سال های اخیر، مانتو های خانم ها تغییرات زیادی نموده و تنوع زیادی در آن ایجاد شده است. از تبدیل شدن به کت گرفته تا تونیکی که همراه با دامن می پوشند تا پیراهن بلند گلدار و غیره. در این مطلب از خبرنگاران به موضوع انواع مدل مانتو برای هر اندامی می پردازیم.

مانتوی مناسب برای خانم های چاق

خانم هایی که درشت اندام هستند، بهتر است از مانتو هایی با جنس پارچه نخی، کتان استفاده نمایند. دور پارچه های کشی و استرچ را که به بدن شان می چسبد، خط بکشند. زیرا آن ها را چاق تر نشان می دهد. مانتوی شما باید آزاد باشد، البته نه آن قدر گشاد که شما را چاق تر از آنچه که هستید، نشان دهد. از لحاظ دوخت نیز مانتوی راسته و آزاد برترین انتخاب برای آن ها است و رنگ های تیره نیز آن ها را لاغرتر نشان می دهد.

مانتوی مناسب برای خانم های لاغر

خانم های لاغر (اگر دوست دارند که درشت تر به نظر برسند)، بهتر است که مانتو های رنگ روشن بپوشند و طرح هایی مثل راه راه افقی یا مورب را انتخاب نمایند. مانتو هایی که دامن شان چین دار است یا دوخت شان کمی پفی، برای خانم های لاغر برترین انتخاب است. استفاده از حریر و تور در دوردوزی دامن و آستین ها نیز باعث چاق تر نشان دادن فرد می گردد. پارچه های طرح دار و مانتو های گلدار تابستانی نیز به چاق تر نشان دادن شما یاری می نماید.

مانتوی مناسب برای خانم های قدبلند

اگر قدتان بلند است و دوست ندارید بیشتر از این قدبلند به نظر برسید، باید از مانتو و شلوار های یک رنگ و ست دوری کنید اما اگر مانتو شلوار فرم کارتان یک دست است، بهتر است اگر می توانید رنگ روشن تری انتخاب کنید یا اگر نمی توانید، حداقل کفشی با رنگ کاملا متفاوت از شلوار بپوشید. مانتو های تنگ و کوتاه، پا های شما را بلندتر نشان می دهد، بنابراین برترین میزان مانتو برای شما تا روی زانو یا تا مانتو های بلند تا روی قوزک پا است.

مانتوی مناسب برای خانم های قد کوتاه

قد مانتوی خانم های کوتاه قد بهتر است که چندان بلند نباشد، چون آن ها را کوتاه تر نشان می دهد. برترین میزان مانتوی برای کوتاه قد ها تا روی زانو یا بالاتر است. اگر آستین مانتو لوله ای باشد و کمی آن را بالا بزنید، به بلندتر نشان دادن شما یاری می نماید. از پوشیدن مانتو هایی با پف و چین و پلیسه، خصوصا در قسمت پایین تنه خودداری کنید و در عوض، مانتو و شلواری بپوشید که یک رنگ هستند یا رنگ شان به هم نزدیک است.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب مد و زیبایی مطلب 3 مدل کیفی که هر خانمی باید داشته باشد را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 22 تیر 1401 بروزرسانی: 22 تیر 1401 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 1082

به "هر خانمی چه مدل مانتویی باید بپوشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر خانمی چه مدل مانتویی باید بپوشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید