هنگ کنگ: تایوان به شدت در امور ما دخالت می نماید

به گزارش پری بلاگ، دولت هنگ کنگ اعلام نمود که کارمندانش را از تایوان خارج نموده و تایپه را به دخالت شدید در امور داخلی هنگ کنگ متهم نموده است.

هنگ کنگ: تایوان به شدت در امور ما دخالت می نماید

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به نقل از خبرگزاری رویترز، تایوان نیز این اقدام دولتشهر هنگ کنگ را سیاسی دانست و گفت که از ارزش های جهانی آزادی بیان و برگزاری تجمعات حمایت می نماید.

هنگ کنگ اظهار داشت، دفتر امور مالی، تجاری و فرهنگی آن همچنان در تایوان بسته می ماند و ناظرانش از نزدیک تحولات در تایوان را مورد آنالیز قرار می دهند.

روابط بین دو طرف در حالی در سال های اخیر متشنج شده که پکن کنترلش را بر هنگ کنگ تشدید نموده و فشارهای مالی، نظامی و دیپلماتیکش را بر تایوان بیشتر نموده است چون مدعی است که تایوان جزئی از قلمروی چین است و حتی شده با زور هم آن را تحت کنترل خود در می آورد.

آینده کنسولگری دوفاکتوی تایوان در هنگ کنگ نیز نامشخص است چون دولتشهر مذکور از صدور ویزا برای چند تن از مقام های این کنسولگری امتناع نموده و علتش را هم حمایت از گفته های پکن می داند که تایوان بخشی از چین است.

دولت هنگ کنگ در بیانی ای به اقداماتی اشاره نمود که به شدت بر روابط بین هنگ کنگ و تایوان اثر می گذارد و به تدریج شرایط فعالیت دفتر مالی، تجاری و فرهنگی هنگ کنگ در تایوان را به مخاطره می اندازد.

در ادامه این بیانیه همچنین آمده است، پروژه یاری رسان هنگ کنگ مستقر در تایوان و دفتر تایوان-هنگ کنگ برای خدمات و تبادلات به اعترضات خشونت آمیز و افرادی یاری نموده که کوشش نموده اند تا ثبات و شکوه هنگ کنگ را در هم بشکنند.

در این بیانیه همچنین آمده است: در سال های اخیر، تایوان به شدت در امور داخلی هنگ کنگ به هر بهانه ای دخالت نموده که این به روابط بین دو طرف لطمه می زند.

دولت تایوان حامی اعتراضات 2019 دموکراسی خواستار در هنگ کنگ بود که به شدت به خشونت و درگیری بین معترضان و نیروهای امنیتی این دولتشهر کشیده شد.

در همین حال، شورای امور تایوان در اومور چین نیز گفت، هنگ کنگ باید پیامدهای این رفتار را متحمل گردد و دفتر تایوان در این دولتشهر نیز به کارش ادامه می دهد.

این شورا ادامه داد، اعتراضات در مقابل دفتر هنگ کنگ در تایپه قانونی بود و پلیس به برقراری نظم پرداخت.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 خرداد 1400 بروزرسانی: 23 خرداد 1400 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 642

به "هنگ کنگ: تایوان به شدت در امور ما دخالت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنگ کنگ: تایوان به شدت در امور ما دخالت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید