پیش بینی سرما در سراسر کشور

به گزارش پری بلاگ، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی فردا (28 بهمن) اطلاع داد و گفت: طی روز پنجشنبه (30 بهمن) نیز در نیمه غربی و طی روز آدینه (1 اسفند) در نیمه شرقی کشور کاهش محسوس دما رخ می دهد.

پیش بینی سرما در سراسر کشور

ایسنا: صادق ضیاییان با اشاره به اینکه امروز (27 بهمن) در بیشتر مناطق کشور جو آرام خواهد بود، اظهار کرد: از این رو در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده ها دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: طی فردا (28 بهمن) با ورود سامانه بارشی، بعضی نقاط استان های آذربایجان غربی، کرمانشاه، ایلام، همدان، لرستان، کردستان، آذربایجان شرقی و ارتفاعات زنجان، قزوین، البرز و تهران تحت تاثیر این سامانه قرار خواهند گرفت.

به گفته ضیاییان طی روز چهارشنبه (29 بهمن) سامانه بارشی تقویت خواهد شد و در استان های واقع در شمال غرب، غرب، بعضی مناطق جنوب غرب و در استان های واقع در دامنه های البرز مرکزی سبب بارش باران و وقوع رعد و برق و در ارتفاعات و نقاط سردسیر سبب بارش برف می گردد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه (28 و 29 بهمن) در غرب و جنوب غرب کشور و طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (29 و 30 بهمن) علاوه بر این نواحی در مرکز، شرق و شمال شرق وزش باد شدید پیش بینی می گردد، اظهارکرد: از این رو در بعضی از این نقاط خیزش گرد و خاک دور از انتظار نیست همچنین طی این مدت وزش باد گرم جنوبی در استان های ساحلی خزر و اردبیل احتمال ذوب برف و وقوع بهمن را افزایش می دهد.

وی اضافه نمود: طی روز پنجشنبه (30 بهمن) دامنه فعالیت این سامانه گسترده تر می گردد و علاوه بر این مناطق، بعضی مناطق در سواحل شمالی، شمال شرق، جنوب و مرکز کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

ضیاییان با اشاره به اینکه شدت بارش طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (29 و 30 بهمن) در استان های واقع در غرب، دامنه های زاگرس مرکزی و البرز مرکزی پیش بینی می گردد، اظهار کرد: طی این مدت در مناطق مستعد به ویژه در جنوب کشور احتمال رخداد تگرگ وجود دارد همچنین طی روز آدینه (1 اسفند) در نوار شمالی و بعضی از مناطق غرب کشور بارش پراکنده پیش بینی می گردد.

وی در ادامه گفت: طی روز پنجشنبه (30 بهمن) در نیمه غربی و طی روز آدینه (1 اسفند) در نیمه شرقی کشور کاهش محسوس دما رخ می دهد همچنین طی روز چهارشنبه (28 بهمن) خلیج فارس مواج و دریای خزر متلاطم خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در سرانجام درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (28 بهمن) کمی ابری همراه با غبار محلی، در بعد ازظهر افزایش ابر، وزش باد و با حداقل دمای 8 و حداکثر دمای 20 درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (29 بهمن) نیمه ابری همراه با وزش باد، در بعد ازظهر افزایش ابر، گاهی وزش باد شدید و بارش پراکنده با حداقل دمای 12 و حداکثر دمای 21 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 486

به "پیش بینی سرما در سراسر کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی سرما در سراسر کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید