هشدار نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در 11 استان

به گزارش پری بلاگ، سازمان هواشناسی از وقوع رگبارو رعد و برق، وزش باد شدید و احتمال وقوع تگرگ در 11 استان اطلاع داد و نسبت به خودداری از کوهنوردی در این استان ها توصیه کرد.

هشدار نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در 11 استان

به گزارش ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ آورده است: وقوع رگبارو رعد و برق، وزش باد شدید و احتمال وقوع تگرگ امروز (7 اردیبهشت ماه) برای استان های آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، شمال زنجان، غرب کردستان، جنوب یزد و خراسان جنوبی، چهارشنبه (8 اردیبهشت ماه) برای استان های آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، زنجان، اردبیل و قزوین، پنج شنبه (9 اردیبهشت ماه) برای شمال اردبیل و آذربایجان شرقی، نیمه غربی خراسان رضوی، خراسان شمالی و شرق یزد و آدینه (10 اردیبهشت ماه) برای نیمه شمالی خراسان رضوی، شرق خراسان شمالی، خراسان جنوبی، جنوب کرمان و شمال هرمزگان پیش بینی می گردد.

در این شرایط جوی بالاآمدن ناگهانی سطح آب مسیل ها و رودخانه ها، وقوع صاعقه و برق گرفتگی در مناطق مرتفع و مستعد، احتمال شکستن درختان فرسوده، وزش باد شدید موقت همراه با خیزش گرد و خاک پیش بینی و نسبت به خودداری از تردد وتوقف در کنار رودخانه ها و مسیل ها، امتناع از هرگونه فعالیت های کوهنوردی، حفظ دام ها در مراتع و دوری از حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، حفظ و تقویت سازه های موقتی به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب توصیه می گردد.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفر ها و انجام کار های روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدار ها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: فرارو
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 608

به "هشدار نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در 11 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در 11 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید