چندین قلب در یک بدن، موجودات شگفت انگیز را بشناسید

به گزارش پری بلاگ، موجودات عجیب زیادی در جهان وجود دارد که ویژگی های خاصی دارند که یکی از عجیب ترین آن ها وجود موجودات با چند قلب است.

چندین قلب در یک بدن، موجودات شگفت انگیز را بشناسید

بسیاری از حیوانات مانند انسان ها یک قلب دارند. در این میان حیواناتی هستند که بیش از یک قلب در بدن خود دارند. خبرنگاران در این مطلب قصد دارد تا به معرفی حیوانات دارای چندین قلب و نحوه عملکرد قلب آنان بپردازد.

چندین قلب در یک بدن!

در حیواناتی که بیش از یک قلب دارند در واقع فقط یک قلب اصلی است و عملکرد یک قلب واقعی را به عهده دارد و بقیه قلب ها عملکرد همان قلب اصلی را تکمیل می کنند. در ادامه لیستی از این حیوانات را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

حیوانات دارای چندین قلب، کرم

کرم های خاکی دارای پنج ساختار دیگر شبیه قلب هستند که این ساختارها قوس نام دارند. قوس های آئورت از نظر فنی قلب نیستند اما عملکردی مشابه قلب را در بدن کرم خاکی انجام می دهند. در نتیجه به طور معمول گفته می شود که کرم های خاکی دارای بیش از یک قلب هستند.

حیوانات دارای چندین قلب، سوسک

سوسک یک قلب دارد که به 13 قسمت تقسیم شده و در مقایسه با قلب انسان مقاومت بیشتری دارد. در واقع 13 بخش مختلف در بدن سوسک عملیات قلب را انجام می دهند.

حیوانات دارای چندین قلب، اختاپوس

اختاپوس در کل دارای سه قلب است که یکی از قلب ها به عنوان قلب اصلی منظم کار می کند که خون را به قسمت های دیگر بدن پمپاژ می کند. دو قلب دیگر در واقع قلب بازویی نام دارند که خون را از طریق آبشش ها برای اکسیژن رسانی پمپاژ می کنند. بنابراین این سه قلب با پمپاژ خون در بدن شرایط زندگی برای اختاپوس فراهم می کنند.

حیوانات دارای چندین قلب، ماهی مرکب

ماهی مرکب نیز مانند اختاپوس دارای سه قلب است. یک قلب اصلی به طور منظم فعالیت می کند و دو قلب دیگر خون را از طریق آبشش ها با اکسیژن مخلوط و پمپاژ می کنند. قلب اصلی هم از دو بطن فوقانی و یک بطن تحتانی تشکیل شده است.

حیوانات دارای چندین قلب، مار ماهی دهان گرد

Hagfish یا به قولی مار ماهی دهان گرد، دارای سیستم گردش خون اولیه است که از چهار قلب و 5-15 جفت آبشش تشکیل شده است. قلب اصلی این ماهی یک قلب شاخه ای است که خون را به تمام قسمت های بدن پمپاژ می کند. از سوی دیگر سه قلب عملیات جانبی و تکمیلی را برای قلب اصلی انجام می دهند.

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می کنیم مطلب چرا فضا تاریک است؟ را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 30 تیر 1401 بروزرسانی: 30 تیر 1401 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 1089

به "چندین قلب در یک بدن، موجودات شگفت انگیز را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چندین قلب در یک بدن، موجودات شگفت انگیز را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید