کلاهی که از ریزش موی مبتلایان به سرطان جلوگیری می نماید

به گزارش پری بلاگ، محققان کشور پیروز به طراحی و ساخت کلاهی شدند که باعث جلوگیری 70-80درصدی موهای مبتلایان به سرطان می گردد.

کلاهی که از ریزش موی مبتلایان به سرطان جلوگیری می نماید

حسین پالیزه مدیر مرکز تحقیقات شهید چمران دانشگاه ارومیه و یک واحد فناور در مورد محصول خود با عنوان دستگاه ضد ریزش مو در مبتلایان به سرطانگفت: دستگاه ضد ریزش مو برای افرادی که تحت شیمی درمانی هستند طراحی شده است زیرا این افراد با دیدن ریزش موهایشان حین شیمی درمانی ناامید از بهبودی می شوند و گاها برخی از بیماران از ادامه فرایند درمان سر باز می زنند.

وی ادامه داد: به همین دلیل درصدد برآمدیم تا این دستگاه را طراحی کنیم تا از آسیب به فولیکول های مو جلوگیری کند؛ در واقع به دلیل وجود سموم در داروهای شیمی درمانی، به فولیکول های مو آسیب می رسد، دستگاه ساخته شده با کاهش جریان خون در سر بیمار باعث کنترل ریزش مو می گردد.

به گفته وی، این دستگاه، یاری درمان بوده و از دستگاه های پزشکی غیر تهاجمی به شمار می رود.

پالیزه با تاکید بر اینکه نمونه های خارجی این دستگاه در کشور با قیمتهای یک تا دو میلیارد وجود دارد، اضافه نمود: استفاده از این دستگاه یک آپشن محسوب می گردد که به ازای هر ساعت استفاده، آن مرکز درمانی هزینه دریافت می نماید.

وی ادامه داد: دستگاهی که صفر تا صد آن را با دانش بومی طراحی کردیم با قیمتی حدود صد میلیون ساخته شده که برای فراوری انبوه هزینه کمتری صرف خواهد شد.

وی تاکید نمود: استفاده از این دستگاه باعث حفظ 70 تا 80 درصدی مو در مبتلایان به سرطان حین شیمی درمانی می گردد؛ تا به امروز روی افرادی که تست شده نتایج پیروزیت آمیز داشته و در صدد هستیم که فراوری آن را شروع کنیم.

پالیزه با بیان اینکه استفاده از این کلاه برای جلوگیری از ریزش موی مبتلایان به سرطان برای بچه ها توصیه نمی گردد، اضافه نمود: استفاده از این دستگاه باید زیر نظر پزشک باشد.

وی ادامه داد: همچنین تمام قطعاتی که در ساخت این کلاه استفاده کردیم در کشور موجود است و تجهیزات وارداتی ندارد و کاملا مشابه دستگاههای خارجی کار می نماید.

به گزارش مهر، این دستگاه در اینوتکس 2020 پیروز به کسب عنوان دوم در رویداد اینوتکس پیچ شد.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 164

به "کلاهی که از ریزش موی مبتلایان به سرطان جلوگیری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاهی که از ریزش موی مبتلایان به سرطان جلوگیری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید