افزایش استفاده از هوش مصنوعی در سازمان های جاسوسی غربی

به گزارش پری بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از زد دی نت، این سازمان اطلاعاتی معتقد است که هوش مصنوعی تحقق اهداف امنیت ملی را تسهیل می نماید و مدیریت و سازمان دهی حجم زیاد داده ها را در سازمان ها ساده تر می نماید.

افزایش استفاده از هوش مصنوعی در سازمان های جاسوسی غربی

با توجه به اینکه سازمان های جاسوسی و اطلاعاتی و قضائی در کشورهای مختلف دنیا باید حجم زیادی از اطلاعات را مورد رسیدگی قرار دهند، استفاده از ابزار هوش مصنوعی آنالیز و دسته بندی و تحلیل اطلاعات مذکور و در نهایت تصمیم گیری مناسب بر مبنای آنها را آسان تر می نماید.

به گفته جرمی فلمینگ مدیر ستاد ارتباطات دولت انگلیس، هوش مصنوعی در آینده فرایند فعالیت های سازمان های جاسوسی را در سراسر دنیا متحول می نماید و برای حفاظت از کشورها، ارتقای امنیت ملی، ارتقای امنیت سایبری و غیره مؤثر خواهد بود.

وی افزوده که ستاد ارتباطات دولت انگلیس با تعدادی از استارت اپ ها برای استفاده از ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی همکاری داشته است. همچنین همکاری های استراتژیکی در این زمینه با مؤسسه آلن تورینگ در انگلیس صورت گرفته که تحقیقات در زمینه هوش مصنوعی را تسهیل نموده است.

ستاد ارتباطات دولت انگلیس همچنین به دنبال طراحی الگوریتم های متنوع هوش مصنوعی به منظور بهبود کیفیت اجرای مأموریت های مختلف محول شده است. هر یک از این الگوریتم ها برای مقابله با تهدیدی خاص یا مسائل مربوط به دولت های متخاصم مختلف ابداع می شوند که انگلیس باید برای دفع خطرات آنها آمادگی داشته باشد.

تقریباً نیمی از کسب و کارها در انگلیس از وقوع حملات سایبری در 12 ماه اخیر خبر داده اند و یک پنجم این حملات منجر به سرقت داده یا پول شده است. هوش مصنوعی با شناسایی سریع نرم افزارهای آلوده، آسیب پذیری های فضای مجازی و یاری در جهت به روز کردن برنامه ها و نرم افزارها مقابله با این خطرات را نیز ساده تر می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 503

به "افزایش استفاده از هوش مصنوعی در سازمان های جاسوسی غربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش استفاده از هوش مصنوعی در سازمان های جاسوسی غربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید