افشین پیروانی: فیلم لو رفته از من داستان متفاوتی دارد، 3 اتفاقی که پروین گفت فراموش نمی کند

به گزارش پری بلاگ، در بین دو نیمه به دلیل فحاشی های این بازیکن حرف هایی زدم و الفاظی به کار بردم که خارج از فیرپلی بود. حرف های من در واکنش به حرف های آن بازیکن بود و شاید خیلی ها از من توقع نداشتند که آن حرف ها را بزنم.

افشین پیروانی: فیلم لو رفته از من داستان متفاوتی دارد، 3 اتفاقی که پروین گفت فراموش نمی کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از اپلیکیشن رسمی باشگاه پرسپولیس، امروز 7 خرداد مصادف است با هجدهمین سالگرد قهرمانی پرسپولیس در اولین دوره لیگ برتر که با برد یک بر صفر سرخپوشان پایتخت مقابل فجر شهید سپاسی شیراز به دست آمد. افشین پیروانی مدیر فعلی تیم و کاپیتان آن روزهای پرسپولیس که پیروز شد جام قهرمانی را بالای سر ببرد در خصوص آن بازی تاریخی و قهرمانی اولین دوره لیگ برتر صحبت های جالبی انجام داد که می خوانید.

امروز 7 خرداد هجدهمین سالگرد قهرمانی جذاب پرسپولیس در اولین دوره لیگ برتر است. شما به عنوان کاپیتان آن روزهای پرسپولیس در خصوص آن بازی چه صحبتی دارید؟

حتما هواداران عزیز به یاد دارند که ما آن روز در خانه بازی داشتیم و استقلال در انزلی باید به مصاف ملوان می رفت و شانس این تیم برای قهرمانی خیلی بیشتر بود اما در نهایت روی خوب فوتبال به ما نشان داده شد. با آنکه آن سال مسائل بسیار زیاد مالی داشتیم اما در نهایت قهرمان شدیم. به خوبی یادم می آید که در اواخر بازی ها آنقدر مصدوم داشتیم که در بازی های آخر به زحمت 11 بازیکن ترکیب اصلی انتخاب می شدند. درست مثل روزهایی که پرسپولیس با پنجره بسته پیروز شد اتفاقات بزرگی را رقم بزند و به فینال آسیا برود. ما در آن سال آنقدر مصدوم داشتیم که در دو سه بازی گلر امیدها برای ما درون دروازه ایستاد اما به هرحال خواستن توانستن است. ما آن سال تیم خیلی خوبی داشتیم؛ به قول آقای پروین آن قهرمانی هیچ گاه از یادمان نخواهد رفت. یادم می آید که آقای پروین بعد از بازی مقابل فجرشهید سپاسی در سونای ورزشگاه آزادی به ما گفت که من شش تای 52 و 9 نفره بازی کردن مقابل استقلال را هیچگاه از یاد نمی برم و قهرمانی امروز را هم از خاطرم نخواهم رفت.

و در نهایت شما به عنوان کاپیتان جام را بالای سر بردید!

به هر حال در اولین دوره لیگ حرفه ای من به عنوان کاپیتان جام را بالای سر بردم و باید در آن شرایط باشید تا بدانید که این مسئله چقدر لذت بخش است. من اصطلاحی دارم که می گویم باید پرسپولیسی باشی، در فینال جام حذفی به استقلال گل رجحان بزنی و قهرمان شوی تا مزه آن را بفهمی و حالا هم می گویم که باید پرسپولیسی باشی، کاپیتان باشی و جام قهرمانی را به آن صورت فوق العاده بالای سر ببری تا حرف من را درک کنید. واقعاً حس و حال فوق العاده و وصف ناپذیری بود.

آقای پیروانی! شما قهرمانی های زیادی با پرسپولیس به دست آورده اید. می توان گفت که این قهرمانی بهترین و جذاب ترین قهرمانی شما بوده؟

فکر می کنم فینال جام حذفی که خودم گل زدم و پرسپولیس قهرمان جام حذفی شد خیلی جذاب بود و برای من آن قهرمانی از همه مهمتر است اما این بازی هم برای من همواره ماندگار است. در این قهرمانی من کاپیتان پرسپولیس بودم و به همین خاطر این قهرمانی هم جذابیت های خاص خودش را داشت. به نظر من هر کجا و هر کسی که بتواند کاری برای خوشحالی و رضایت هواداران پرسپولیس انجام دهد ارزشمند است و من مخلص آن فرد هستم. حالا شما حساب کنید که با یک جام آوردن باعث خوشحالی و شادی هواداران میلیونی می شوید. می توانم بگویم که قهرمانی جام حذفی بهترین قهرمانی من بود چرا که به رقیب دیرینه گل زدم و با آن قهرمان شدیم. قهرمانی در لیگ برتر هم اهمیت بسیار بالایی دارد.

باید قبول کنیم که همواره قهرمانی های پرسپولیس دراماتیک و به یاد ماندنی بوده است.

قبول دارم. شاید خرداد سال 81 خیلی ها فکر می کردند تیم دیگری در انزلی قهرمان می شود و به همین خاطر جام اصلی را به شمال کشور بردند اما در نهایت ما قهرمان شدیم. آنها همه برنامه های اصلی خود را برای بازی در انزلی گذاشته بودند اما پرسپولیس کاری کرد کارستان و در حالی که همه نگاه ها به بازی در انزلی بود در نهایت ما قهرمان شدیم. از این اتفاقات خاص در فوتبال زیاد می افتد و این مسئله نشان می دهد که فوتبال ورزش لحظه هاست.

در این فصل هم در آستانه قهرمانی دیگر قرار دارید، همین طور است؟

خیلی ها الان می گویند که به ما کمک می شود تا قهرمان شویم اما اینطور نیست. هر کسی که کلاه خودش را قاضی کند می داند که ما در زمین بازی می کنیم و می جنگیم اما رقبای ما به تیم های پایین جدول می بازند و بعد مدعی می شوند که اتفاقات علیه آنها سازماندهی شده است! همان سال 81 ما قهرمان لیگ برتر شدیم اما بازیکنان یک تیم صحبت از این کردند که نمی خواستند آنها قهرمان شوند! اینها همه بهانه است. ما بردیم، قهرمان شدیم و نشان دادیم که خواستن، توانستن است. پرسپولیس همواره با کمبود بازیکن کارهای بزرگی انجام داده است.

از آن بازی خاطره به یاد ماندنی که تا به حال عنوان نشده باشد دارید؟

اجازه بدهید چیزی بگویم. فیلمی از من منتشر شد که در بین دو نیمه آن بازی حرف هایی زدم اما در این باره باید بگویم که بازیکن تیم حریف که نمی خواهم نام او را بگویم بارها در زمین به خیلی از بازیکنان ما فحاشی کرد. حتی یکی دو تا از بازیکنان به من گفتند که فحاشی این فرد را به آقا غلام برادرم که سرمربی فجر شهید سپاسی بود بگویم اما این کار را نکردم. تیم فجر شهید سپاسی یک تیم قابل احترام است که نام شهید روی آن واقع شده است و برادرم در این باشگاه بازیکنان با اخلاق تربیت کرد اما در آن میان یک بازیکن بود که حرف های رکیکی به بازیکنان ما زد. همان موقع خیلی ها می گفتند که برای این بازی من و آقا غلام تبانی می کنیم اما خوشبختانه فجر شهید سپاسی در آن بازی بهترین عملکرد خود را ارائه داد و حتی در لحظات پایانی می توانست به ما گل بزند. تنها خاطره بد من از این بازی همان بازیکنی است که در میانه زمین فحاشی می کرد. در بین دو نیمه به دلیل فحاشی های این بازیکن حرف هایی زدم و الفاظی به کار بردم که خارج از فیرپلی بود. حرف های من در واکنش به حرف های آن بازیکن بود و شاید خیلی ها از من توقع نداشتند که آن حرف ها را بزنم.

بعد از بازی با آقای پیروانی در خصوص این بازیکن و رفتارش صحبتی کردید؟

ببینید بعد از بازی آقا غلام به من گفت که اگر به من می گفتی این بازیکن را تعویض می کردم اما خوشحالم که این کار را نکردم چون آن فرد، بازیکن خوب تیمش بود و نمی دانم چه هدفی را دنبال می کرد که از ابتدای بازی به بیشتر بازیکنان ما فحش های رکیک می داد. البته من در دوران فوتبالم هیچ گاه به کسی بی احترامی نکردم و کارت قرمز نگرفتم. در هر شرایطی اخلاق مدار رفتار کردم.

یعنی در همه سال هایی که بازی کردید هیچگاه دچار مشکل نشدید؟ با بازیکنی درگیر نشدید؟

ببینید دوباره این اتفاق برای من رخ داد؛ یک بار در بازی تیم ملی ایران و ایرلند که در دوبلین بازی کردیم. در آن بازی روی کین به بازیکنان ما فحاشی های بسیار زیادی می کرد و حتی زمانی که پنالتی به ضرر ما گرفته شد و حامد کاویانپور به سمت میرزاپور رفت تا با او حرف بزند او فحاشی می کرد. من آنجا با او برخورد کردم. در یک بازی دیگر هم که مقابل تیم ملی بحرین داشتیم مهدی مهدوی کیا به من گفت دفاع چپ تیم بحرین فارسی بلد است و فحاشی های بسیار زیادی می کند که این بار هم به دلیل عرق و تعصبی که پرچم کشورم داشتم و به خاطر فحاشی هایی که صورت گرفت با آن بازیکن مقابله کردم اما بار سومی از من کسی چنین مسئله ای ندیده است. تیم فجر شهید سپاسی تیم شهرم است و نام یک شهید والامقام روی آن واقع شده است. من همواره بعد از پرسپولیس روی این تیم تعصب داشتم. حتی زمانی می گفتم که پرسپولیس قهرمان شود و برق شیراز دوم باشد. بعد هم آرزو می کردم پرسپولیس قهرمان و فجر شهید سپاسی دوم شود. هر چند که متاسفانه آن زمان برخی رسانه ها بی اخلاقی کردند و تیتر می زدند که برادران پیروانی نتیجه بازی تهران را تعیین می کنند اما این مسئله نه در شخصیت آقا غلام بود و نه من به خودم اجازه می دادم که چنین کاری انجام دهم. با این همه تنها خاطره بد من از آن بازی معروف همین فیلمی است که اخیرا از من بیرون آمده و برخی روی آن موج سواری کردند اما باید بگویم که همواره اخلاق را رعایت کردم و امیدوارم که دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 32

به "افشین پیروانی: فیلم لو رفته از من داستان متفاوتی دارد، 3 اتفاقی که پروین گفت فراموش نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشین پیروانی: فیلم لو رفته از من داستان متفاوتی دارد، 3 اتفاقی که پروین گفت فراموش نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید