اولویت عضو ایرانی کمیته اقتصادی کنفدراسیون والیبال آسیا معین شد

به گزارش پری بلاگ، به گزارش خبرنگاران و به نقل از فدراسیون والیبال، مهدی اسلامی گفت: ابتدا باید داورزنی رئیس فدراسیون والیبال به خاطر حمایت هایی که در جریان انتخابات کنفدراسیون والیبال آسیا از بنده داشتند، تشکر کنم. اتفاقی که سال جاری در مورد کسب کرسی در کمیته اقتصادی AVC برای فدراسیون والیبال افتاد، نه تنها در والیبال بلکه در هیچ یک از رشته های ورزشی کشورمان سابقه نداشت. تا جایی که اطلاع دارم، فکر نمی کنم پیش از این نماینده اقتصادی یک فدراسیون ورزشی از ایران، در مجامع بین المللی صاحب کرسی شده باشد.

اولویت عضو ایرانی کمیته اقتصادی کنفدراسیون والیبال آسیا معین شد

وی با بیان اینکه این اتفاق از بسیاری جهات می تواند به فدراسیون والیبال ایران یاری کند، توضیح داد: به عنوان مثال حضور نماینده ایران در کمیته اقتصادی کنفدراسیون والیبال آسیا، از تضییع حق و حقوق والیبال کشورمان در آسیا در مباحث نقدی و غیرنقدی جلوگیری می نماید.

عضو کمیته اقتصادی کنفدراسیون والیبال آسیا با یادآوری اینکه در سال های گذشته تجهیزات ورزشی از سوی کنفدراسیون والیبال آسیا در اختیار ایران قرار می گرفت و یا مبالغی تحت عنوان حق میزبانی مسابقات به فدراسیون اختصاص می یافت، گفت: حضورم در کمیته اقتصادی AVC با توجه به شناختی که از میزان هزینه های لازم و نیازهای ضروری در جریان برگزاری مسابقات در داخل دارم، زمینه دفاع از حق ایران خواهد شد تا نسبت به افزایش درآمدها، تامین تجهیزات ورزشی و سایر امور ازسوی کنفدراسیون والیبال آسیا، اقدام کنم.

اسلامی درباره نقش رئیس فدراسیون والیبال در عضویت شش ایرانی در کمیته های مختلف AVC گفت: دکتر داورزنی از سال 1385 رسماً فعالیت خود را در فدراسیون والیبال ایران شروع کرد و حضور موثر او در کرسی های مختلف بین المللی از جمله کنفدراسیون والیبال آسیا، ریاست منطقه مرکزی آسیا و کمیته اقتصادی فدراسیون جهانی، کاملاً مشهود است. اقدامات خاص داورزنی و کارهای بزرگی که او در کنفدراسیون والیبال آسیا، فدراسیون جهانی و منطقه مرکزی برای کشورهای آسیایی انجام داده و نیز میزبانی های مختلفی که در سال های گذشته برای والیبال ایران به دست آورد، در نهایت منجر به تحقق این امتیاز برای ایران شد که امروز صاحب 6 کرسی مهم در AVC باشد.

وی ادامه داد: بیش ترین سهمیه کنفدراسیون والیبال آسیا به ایران تعلق دارد و همه این اتفاقات، نشان از مدیریت و تدبیر رئیس فدراسیون والیبال ایران دارد. قطعاً اگر او در کنفدراسیون آسیا و فدراسیون جهانی صاحب نفوذ نبود، این کرسی ها برای ایران محقق نمی شد.

خزانه دار فدراسیون والیبال در پاسخ به این پرسش که حضور نماینده ایران در کمیته اقتصادی AVC چه یاریی به وصول مطالبات و حل مسائل اقتصادی فدراسیون با توجه به تحریم ها دارد، گفت: فدراسیون والیبال ایران در سال های اخیر مشکل خاصی از این نظر با کنفدراسیون والیبال آسیا نداشته است. AVC همیشه همکاری کاملی در مورد پرداخت ها و مطالبات فدراسیون، ورزشکاران و مربیان داشته است.

وی با بیان اینکه تحریم ها و یک سری از قوانین و مقررات اقتصادی بعضی کشورها به دریافت نشدن مطالبات فدراسیون دامن زده است و در دو سال اخیر، این موارد فشارهای زیادی به فدراسیون والیبال ایران وارده نموده است، گفت: امیدوارم با برنامه ریزی ها بتوانم این مسائل را حل کنم. البته هنوز اطلاعاتی از مستندات، آیین نامه، قوانین و مقررات و شرایط خاص حاکم بر کمیته اقتصادی AVC ندارم اما سعی می کنم این اسناد و مدارک را به دست آورم و تا جایی که قوانین و مقررات کشورها اجازه دهد، دنبال راهکارهایی برای حل مسائل باشم.

اسلامی با یادآوری اینکه بیش ترین مطالبات والیبال ایران از فدراسیون جهانی است، تاکید نمود: FIVB شرایط اقتصادی و آیین نامه خاص خودش را دارد و اصلاً با AVC قابل مقایسه نیست. در حال حاضر هم با همکاری روابط بین الملل فدراسیون و با کسب مجوز از مجمع عمومی و رئیس فدراسیون، به صورت تهاتری بسیاری از مسائل را رفع کردیم، اما به یقین با عضویت در کمیته اقتصادی کنفدراسیون آسیا، به دنبال راهکارهای قانونی مناسب تر برای حل این مسائل خواهم بود.

خزانه دار فدراسیون والیبال در ارزیابی سایر کرسی های ایران در کمیته های کنفدراسیون آسیا، گفت: حضور دوستان عزیزم در کمیته های مختلف AVC هم برای خانواده والیبال و هم برای مردم ایران، باعث افتخار است. محمود افشاردوست پیش تر هم به عنوان یکی از کارشناسان خبره والیبال در کمیته مربیان AVC مشغول کار بود. دکتر نوروزی هم در گذشته عضو کمیته پزشکی کنفدراسیون والیبال آسیا بود و در این دوره هم مجدداً انتخاب شد. او سال ها به عنوان رئیس و دبیر فدراسیون پزشکی ورزشی فعالیت نموده و والیبال آسیا حتماً از تجربیات این عزیزان استفاده خواهد نمود. شاهمیری هم که از داوران باتجربه المپیکی است، قطعاً حضور موثری در کمیته داوران خواهد داشت.

وی ادامه داد: یزدان پناه و غفوری شاید به تازگی وارد کمیته های مسابقات و ساحلی شده باشند اما ید طولایی در رشته والیبال، داوری و ساحلی داشته اند. نمونه شاخص آن، برگزاری تور جهانی سه ستاره کیش است که 3 سال متوالی به میزبانی جزیره کیش برگزار گردید. به همه دوستان تبریک می گویم و برایشان آرزوی پیروزیت دارم. می دانم که همگی این دوستان با توجه به تجربه و تخصصی که دارند، در کارهای خود پیروز خواهند بود.

نشست هیات رئیسه کنفدراسیون آسیا روز دوشنبه 19 آبان ماه به صورت وبینار برگزار گردید و فرهاد شاهمیری، مسعود یزدان پناه، محمود افشاردوست، مهدی اسلامی، کسری غفوری و غلامرضا نوروزی به ترتیب عضو کمیته های داوری، مسابقات، مربیان، اقتصادی، ساحلی و پزشکی شدند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 آذر 1399 بروزرسانی: 24 آذر 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 310

به "اولویت عضو ایرانی کمیته اقتصادی کنفدراسیون والیبال آسیا معین شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "اولویت عضو ایرانی کمیته اقتصادی کنفدراسیون والیبال آسیا معین شد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولویت عضو ایرانی کمیته اقتصادی کنفدراسیون والیبال آسیا معین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید