ایلان ماسک می گوید قبل از خرید توییتر سه مشکل باید حل شود

به گزارش پری بلاگ، ایلان ماسک که این روزها هنوز از فکر خرید توییتر بیرون نیامده اعلام کرده اگر این فرایند قرار است پیش برود باید ابتدا به سه مشکل بزرگ رسیدگی شود.

ایلان ماسک می گوید قبل از خرید توییتر سه مشکل باید حل شود

همانطور که می دانید، ایلان ماسک در صدد این است که توییتر را با قیمت 44 میلیارد دلار خریداری کند. اما این فرایند به خاطر وجود یک سری مسائل به حالت تعلیق درآمده است. بارها و بارها شاهد انتشار خبرهایی در رابطه با حل مسائل و موانع به وجود آمده هستیم اما در نهایت می بینیم باز هم یک طرف، مقاومت می کند و نمی گذارد این فرایند به خوبی پیش برود.

قبلا توییتر و هیئت مدیره آن از ورود ایلان ماسک به جمع خود ناراضی بودند؛ سپس در برابر فروش کامل این شبکه اجتماعی به ماسک مقاومت می کردند و اکنون می بینیم که آن ها راضی شده اند اما ماسک نمی پذیرد که توییتر را بخرد. البته ماسک قصدش برای خرید توییتر جدی است چرا که به قول خودش می خواهد جلوی سانسور را گرفته و به مردم آزادی بیان بدهد. اما ظاهرا توییتر یک سری مسائلی دارد که ثروتمندترین مرد جهان را برای خرید آن دودل کرده است.

اینطور که خود ماسک اشاره می کند، ظاهرا سه مشکل اساسی بر سر راه این قرارداد وجود دارد که قبل از خرید توییتر باید به آن ها رسیدگی شود. در غیر این صورت این قرارداد کار به جایی نخواهد برد. این مسائل عبارت اند از:

1. حساب های کاربری جعلی

ایلان ماسک در رابطه با وجود حساب های کاربری جعلی و بات ها در توییتر به صورت علنی ابراز نگرانی کرده است. توییتر گفته که ماسک می تواند به صورت خیلی خصوصی از تعداد پیام های رد و بدل شده بین کاربران جهت فهمیدن تعداد دقیق کاربران این شبکه اجتماعی آگاه شود، اما نمی دانیم چرا ماسک این موضوع را نمی پذیرد. از طرفی توییتر اعلام کرده کمتر از 5٪ کاربرانش شامل بات ها و حساب های کاربری جعلی می شوند و سایر آن ها واقعی هستند. با این حال ماسک می گوید به یک پاسخ دقیق، صریح و جامع در این رابطه نیاز دارد.

2. بدهی های ایلان ماسک که قبل از خرید توییتر باید پرداخت شوند

مشکل دومی که به گفته خود ماسک در راستا خرید این شبکه اجتماعی وجود دارد، بدهی هایی است که باید پرداخت شوند. ماسک در ماه مه امسال گفت 33.5 میلیارد دلار نقد برای توییتر پرداخت خواهد کرد (6.25 میلیارد دلار وثیقه سهام تسلا و 27.25 میلیارد دلار از فروش سهام تسلا) اما باقی مبالغ به صورت وام های بانکی هستند. حال چطور باید این مبلغ هنگفت پرداخت شود مشخص نیست چون ماسک تا همین الان هم سهام های تسلا را با ارزش میلیاردی به عنوان وثیقه برای این وام گذاشته است. ماسک اگرچه ثروت زیادی دارد اما بخش عظیمی از ثروت هایش به سهام های تسلا وابسته است.

3. تأیید سهام داران

آخرین مانع ایلان ماسک در راستا خرید توییتر، تأیید سهام داران توییتر است. سرمایه گذاران باید به این قرارداد در اواخر ماه جولای یا اوایل آگوست رأی دهند تا ببینیم آیا در نهایت با این خرید موافقت خواهند کرد یا خیر. حال آیا ماسک برای خرید توییتر می تواند رأی اکثریت سهام داران را دریافت کند یا خیر موضوعی است که باید منتظر ماند و دید. صرفا جهت اطلاع باید بگوییم چند وقت پیش یک سری از سهام داران توییتر از ماسک و خود شرکت به خاطر هرج و مرج به وجود آمده پیرامون فرایند خرید این شبکه اجتماعی شکایت کرده بودند. بنابراین به نظر می رسد کسی در توییتر دل خوشی از ایلان ماسک ندارد.

منبع: CNBC

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 29 تیر 1401 بروزرسانی: 29 تیر 1401 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 1088

به "ایلان ماسک می گوید قبل از خرید توییتر سه مشکل باید حل شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایلان ماسک می گوید قبل از خرید توییتر سه مشکل باید حل شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید