این هواپیما به تنهایی مقدار یک اسکادران اف 35 قدرت دارد

به گزارش پری بلاگ، بی 21 ریدر بمب افکن پنهان کاری است که توانایی حمل سلاح هسته ای و مهمات متعارف را دارد و با برد بالا و توانایی حمل حجم بالای سلاح در رده تجهیزات نظامی استراتژیک طبقه بندی می گردد.

این هواپیما به تنهایی مقدار یک اسکادران اف 35 قدرت دارد

به گزارش خبرآنلاین، به گفته کارشناسان استرالیایی هر فروندش بمب افکن پنهان کار بی 21 ریدر معادل 6 جنگنده اف 35 توان عملیاتی دارد.

شعاع رزمی موثر اف 35 تنها حدود 1000 کیلومتر است و با یاری سوخت گیری هوایی می توان آن را تا حدود 1500 کیلومتر بیشتر کرد. این بدان معناست که این جنگنده می تواند با اهدافی تا حداکثر برد 2500 کیلومتر درگیر گردد.

برای مثال چین در حال حاضر دارای قابلیت حمله دوربرد به تمام استرالیا است و بمب افکن های دوربرد و موشک هایی دارد که می توانند به تجهیزات نظامی استرالیا را هدف قرار دهند. بنابراین، B-21 Raider می تواند برگ برنده استرالیا باشد، زیرا می تواند بدون احتیاج به پشتیبانی تانکر ها به اقیانوس هند و اقیانوس آرام برسد.

بعلاوه، یک بی 21 می تواند مهمات بیشتری را نسبت به اف 35 حمل کند. در حالی که حجم دقیق تسلحیات این بمب افکن رادارگریز ناشناخته است، گزارش اندیشکده استرالیایی پیش بینی می نماید که توان حجم مهمات آن حدود 75 تا 80 درصد بمب افکن رادارگریز قدیمی تر بی 2 باشد.

این گزارش بیان می نماید که یک بی 21 می تواند حدود 12 موشک تهاجمی ضد کشتی را در مقایسه با دو موشک اف 35 حمل کند یا می تواند حدود 50 تا 60 سلاح حمله مستقیم مانند JDAM های 500 پوندی (Joint Attack Munitions) حمل کند که در مقایسه با هشت موشک اف 35، یک فروند از این بمب افکن ها می تواند مهمات معادل حداقل شش اف 35 را با خود به میدان نبرد در فاصله بسیار دورتر از برد اف 35 ببرد.

توانایی رزمی بزرگ در ترکیب با برد بالا و فناوری رادارگریز این پرنده مرموز را قادر می نماید که به تنهایی بار یک اسکادران جنگنده را به دوش بکشد.

منبع: فرارو
انتشار: 8 مرداد 1402 بروزرسانی: 8 مرداد 1402 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 1266

به "این هواپیما به تنهایی مقدار یک اسکادران اف 35 قدرت دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این هواپیما به تنهایی مقدار یک اسکادران اف 35 قدرت دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید